Új hozzászólás Aktív témák

  • prognyima

    friss újonc

    válasz Gubek-Einste #61631 üzenetére

    Mobilnetre nem is gondoltam, de egyelőre még LAN-ban reménykedem mindenhová.

    Max optikát mert külön villanyóra miatt UTP használata erősen ellenjavallott!
    Ki tudnád fejteni mert hirtelen rákeresve nem találtam hogy miért probléma, mi lehet a következménye.

    Mennyi lenne a beszerzésre?
    Ár-érték a fontos, de mondjuk 200 körül.

    Az első garázst két darab kültéri AP-vel lenne érdemes kiszolgálni a felső bérlakásból.
    Mért nem a kékből? A kék és a bal oldali garázs közt nincs fa, csak 30m, a bérlakás meg 70m körül lehet a bal garázstól.

    OK, de ehhez miért kell, hogy az egész terület egy LAN-ban legyen? Ez külön is megvalósítható.
    A kékből szeretnék elérni mindent anélkül hogy ki kéne menni a netre.
    Főleg a kamerák miatt kellene jó LAN. Most egyébként 433Mhz riasztók vannak de a távolságok és a kéken lévő mobil torony miatt nem hiszem hogy megbízhatóak.

    hogy a hullámhossz 1/10-edénél kisebb lyukméretű fém háló tökéletes reflektor.(I)
    Emiatt remélem hogy jobb lesz a jel a tetőn, csak még nem tudtam kitenni.

    (I)kivéve a botantennásokat, de azok meg már körsugárzók(/I)
    Pont ezért néztem eddig ilyeneket, de eszerint a botantenna sem körben sugároz, de lehet rosszul értem.

    A garázson lévő antenna tartó oszlopnál merült fel, hogy az tulajdonképpen villanyoszlop, egy kábel megy a csőben, innen kapják a garázsok az áramot. Ha kivül megyek fel rá abból lehet probléma? Zavar, vagy más esetleg? A falon is ott megy majd ahol az elektromos vezeték is, pár méteren keresztül.

    Ha a kék lakásból érkező jelet egy CPE210 veszi a bal garázson, akkor vajon lefedi Wifivel a garázst is, vagy a szűk sugarú antennája miatt kell még a garázsban egy külön router?

Új hozzászólás Aktív témák