Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz dkess #56392 üzenetére

    Valóban, az egyiknél elírtam a "b" betű méretét, sajna a billentyűzetem is csere érett, nem mindig tartja meg a shiftet. :D

    Most a teszt erejéig valóban 3 méteren belül vannak, amúgy elsőre véletlen cat 5 patch kábel került a kezembe, nem 5e UTP és csak Gigabit ment át ( 110MB/s). :D
    Másodszorra már 5e UTP és így legalább a win10 irányába nem volt gond, legalább megtudtam állapítani hogy vissza kell-e vinnem vagy sem...nem kell mert hozza a számokat.
    Valóban, ha win10 irányába se hozta volna a számokat, akkor iperf lett volna a következő, csak most nem volt időm meló mellett a további diagnosztizálásra, megörültem hogy win10 irányába megy a dolog.

    Elnézésedet kérem a fő kérdéssel kapcsolatban, nem részleteztem a teszt üzemben "serverként" használt PC konfigot.
    Maga a gép egy thin-mini itx H110-es alaplap pcie gen3.0 x4 slottal, 2x4GB DDR4 sodimm rammal és i5-7500T procival. Egyik se terhelődött le értelemszerűen.
    A Win7 alatt egy Adata SU650 240GB SATA SSD van, illetve egy Samu 850 EVO 250GB mSata SSD és nincsenek raidben.
    Mind a két meghajtóra a fenti sebességgel tudtam másolni a hálózatról.

    Na most az Adata-n van egyelőre a Win7 rendszer, mert újratelepítésre vár a 850-esre.
    Viszont ha a 850-ről másolok valamit az Adata-ra, akkor belassul a sebesség 1.5-2 GB után 100-ra.
    A 850-es irányába 330 a leglassabb sebesség egy 14GB file másolásának vége fele.
    Lehetséges hogy az a gond hogy a hálózatról közvetlenül a 850-re történő másolásba így beleszól az hogy maga a Win7 a gyengécske Adata-n van?

    Köszi hogy foglalkozol a kérdésemmel.

    Visszatérve az unboxingra:
    A csomagban alapból ATX brackettel felszerelve érkezik, adnak még hozzá low profile bracketet, PCházhoz való rögzítő csavart, csavarhúzót, meg 2 db neszesemmi papírt, egyiken szerepel hogy honnan tudod letölteni a drivert...ami egy idő után tuti nem lesz elérhető.
    Viszont a csavarhúzó, M.2-es alaplapi csavarokhoz való, így se a bracketet, sem a házrögzítő csavart nem ajánlott azzal szerelni. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák