Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.
    Volt kisebb időm gondolkodni, foglalkozni a napokban felvetett témával (1, 2), mégpedig telefonkábel csere ethetnetre.
    Alaprajzos képet megcsináltam nektek, kíváncsi vagyok a véleményetekre:

    [kép] [kép] [kép]
    A szüke kis körök jelentik a szobákban általam fényképezett telefonos csatlakozó helyeket, 3 szoba 1-1-1 portja.
    A lakás bejárata jobb oldalt ahol az 1-es van(piros boxxal jelölve), az ott található az alábbi kis box, melyben ahogy nézem a TV+Internet van behuzva, viszont itt még pár kábel összefut.
    Kezdjük a fő szobáról, ahol a router + Switch van:
    router: Asus RT-AX58U
    switch: Tp-link 5 portos gigabites switch
    Nevezhetem 7-es szobának, ott az alábbi dolgok találhatók melyeket kábeleztem:
    - NAS,TV,erősítő,TV box, Xbox + powerline adapter
    2. dolgozó szoba: A nappali mögötti szoba, melyben max 2 ethetnetre lenne szükségem, 1db asztali gép + lehet lesz egy másik eszközöm. Ebben a szobába egy hátrány van, ha falat kell furni, az az hogy egy egész falas beépített szekrény van a balhoz rögzítve, melyet barnával jelöltem.
    3. Hálószoba: A dolgozó melletti szoba, ahol a TV + Amlogix Box-nak kellene ethetnet jelenleg. Ez most ugye powerline adapterrel van megoldva.

    A zöld vonal amit behúztam lenne a legrosszabb eset, ha falat/falakat kellene furni.
    Igazából mindegy hogy falat fúrok, vagy a szürke pontokban elhelyezett kábelt cserélem ethetnetre, de akkor hogy is fog kinézni mindez?
    Itt akkor ha rendes hálózatot akarok, akkor mind az asztali gépes (dolgozó szoba) vagy a hálóban lévő helyre 1-1 switch-et kell majd elhelyeznem?
    Ez akkor így nézne ki?
    Nappali <-> dolgozó Switch <-> Háló Switch
    Ebben az esetben a dolgozban lévő tegyük fel 5 portos switch-et veszek ezért 2 port kiesik:
    - Egyik mely a nappaliban lévő routerhez/Switchhez
    - Másik port meg a hálóban lévő switchhez csatlakozik
    - Így marad 3 szabad portom ami teljesen megfelel.
    Dolgozó Switch <-> Háló Switch : 5 portos switch
    - Itt ugye csak 1 portom esik ki mivel a dolgozóban lévő Svitchhez csatlakozom, és megmarad 4 üres.

    Jól gondolom ezt, hogy valahogy így kellene kialakítani az egészet?

    Ezenfelül kérdésem az lenne, ha siekrülne kicsererélni a falban lévő telefon kábelt ethetnetre, akkor is ez lenne a felállás, akkor ugye a zöld vonallal lejöl falfurásos rész nem kellene.
    Igaz itt furán jelöltem a dolgozóból valaó átvezetést a hálóba, viszont ott csak a beépített szekrénynél kellene valamit fúrni.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák