Új hozzászólás Aktív témák

  • Ideg

    aktív tag

    Sziasztok!

    Hálózati eléréssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Van 3 PC Windows 10-el és ezek hálózatba vannak kötve, DHCP-n kapják az IP-t. Szeretném látni Total Commanderben az összes gépet és az általuk megosztott mappákat, nyomtatókat. 3 gép közül kettőt lehet elérni, a harmadik gép látszódik a hálózaton, de rácsatlakozni és megnézni a megosztásait már nem lehet, egy default hibaüzenet jön: 0x80070035. Elég sok mindent be kellett kapcsolni a gépeken, megpróbálom felsorolni mi az amivel próbálkoztam.Tehát a speciális megosztási beállításoknál engedélyeztem mindent, jelszavazást kikapcsoltam. Szolgáltatásoknál bekapcsoltam pár funkciót ami nem ment automatikusan. lsd: link Ezeket: Function Discovery Provider Host, Function Discovery Resource Publication, SSDP Discovery, UPnP Device Host, DHCP Client, DNS Client meg még valami amire nem emlékszem most. Windows szolgáltatásoknál bekapcsoltam az SMB Direct, SMB1.0 / CIFS fájlmegosztást. Ezen beállítások után se működik annak az egy gépnek az elérése név alapján. IP címe pingelhető, plusz IP alapján be is lehet rá menni, de nálam ugye DHCP IP címkiosztás van. Szerintem a névfeloldással lehet valami gond, de nem tudom mi. Szolgáltatásoknál is fut a DNS kliens stb.

    Ahogy túrtam a netet láttam, hogy másoknál is van ezzel probléma, de működő megoldást nem találtam még rá. Van ötletetek? Köszi

Új hozzászólás Aktív témák