Új hozzászólás Aktív témák

  • knightba

    csendes tag

    sziasztok,

    lassan 1 hónapja bosszant egy netes hibajelenség, hátha tud valaki tanácsot adni
    elnézést ha valaki már látta ezt, próbáltam máshol is, de eddig még nem sikerült megoldást találni

    tp linkes routeren keresztül vagyok a hálón (diginet), wifi megy, viszont a LAN kapcsolat számítógép indításkor nem megy
    (korábban éveken keresztül nem volt gond)

    másik gép, szintén lan kapcsolattal de + 1 további router beiktatásával gond nélkül megy

    winsock reset vagy hálózati adapter alaphelyzetbe állítása megoldja a problémát, gép újraindításkor újra van net LAN-on keresztül is
    illesztő program eltávolítása és újrainstallálása szintén megoldja

    a hiba nem jelentkezik ha már a fenti módon megjavítottam a kapcsolatot és leállítom/ újraindítom a gépet rövid időn belül
    hosszabb idő/ másnap reggel viszont újra ott van a hiba bekapcsoláskor
    (csak sejtem, hogy DHNC bérleti idő lejárta után történő újrabekapcsolásnál jelentkezik, tehát esetleg lehet IP ütközés probléma

    már próbáltam:
    router újraindítás
    router lan portot váltottam
    eltávolítottam az illesztőt, letörölve a drive-ot, 0-ról újrainstallálva
    sfc scannow eredménytelenül futtatva

    ami még érdekes: próbáltam új kapcsolatot létehozni: 651-es hibát írt ki, eredménytelen az új kapcsolat létrehozása, viszont azonnal lett az akciónak eredménye, azaz lett net ennek hatására a LAN-on keresztül is, minden más említett beavatkozás nélkül - tehát ez is megoldotta aznapra a problémát ...

    amit még nem próbáltam, de gondoltam rá:
    LAN közvetlenül a gépbe hogy akkor is jelentkezik-e probléma- bár még nem tudom ez mivel vinne előre igazán a probléma megoldásában

    ötlet esetleg?

Új hozzászólás Aktív témák