Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pc360

    addikt

    válasz D@niel #28251 üzenetére

    1. Nemtom, nekem sokkal jobb a böngészés mindenféle smoothing nélkül. Az instant tekerést nehéz felülmúlni. Egyedül az Edge-ben van valódi smooth scrolling, az az egyetlen előnye annak a böngészőnek. Vagyis volt, mert az is vált Chromium alapra.

    2. Sehogy. Arra jó, hogy tudsz váltani a Speed Dial, a Bookmark-ok és a History között. Sötét alapon, saját sötét háttérrel nem zavaró. Ha ennél komolyabb felületi beállíthatóságra vágysz, arra ott van a Vivaldi.

    3. Semmi szükség ilyesmire. Egyedül a konami kódnak lehet értelme, ha még mindig az van használatba. Ha azt benyomod a beállításokban, akkor pár egyéb – amúgy hasznos – opciót felold pluszban. Meg ott van az opera:flags, amit különösebben nem piszkálnék.

    4. X... Ha VPN-ezni akarnék és rászánnám magam, akkor én biztos, hogy a NordVPN-hez nyúlnék.

    5. Pedig a Speed Dial az asztali Operából szépen szerkeszthető az Other Speed Dials szekció alatt, én is így rendeztem be. Azt nem tudom, hogy az aktuális verzióban megborították-e ezt a funkciót, előfordulhat.

    6. Én egyik dark módot se szerettem meg (vagy eleve nem működtek), pedig kerestem egy ideig. Azóta a f.lux-ot használom (ilyen beállításokkal), ami eleve segít az olvashatóságban esti fényeknél, ráadásul egy hotkey-re van a további sötétítés funkció vele. Szerintem az egy elég alap program, a gyári Win 10-es színhőmérséklet-állító kukázható.

    Itt jegyezném meg, hogy az egyelőre és az egyenlőre szavak nem egyenlőek. Tessék nem keverni őket! Arról nem is beszélve, hogy a mondatokat nagybetűkkel kezdjük, írásjelekkel tagoljuk, majd zárjuk le. Ne ez legyen már megszokás, hogy idetojunk a közösbe! Erre a mobilról való írás sem kifogás.

    [ Szerkesztve ]

    Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz D@niel #28251 üzenetére

    hamarosan a mobilos verzió is megkapja a vpn-t, és mivel mostanában egyre jobban kezd aggasztani az adathalászat
    A VPN nem véd adathalászat ellen. Sem a követő sütik ellen.

    1) smooth scrool, hasonlóan a firefox-oshoz, hogyan aktiválható? about részen át raktam enabled-ra, de nem lett eredmény, illetve próbáltam kiegészítőt, de nem változott semmi
    Az Opera 12 óta nincsen igazán jó beépített smooth scroll, volt, amikor extension megoldotta, volt, amikor bekerült gyárilag, majd kikerült (most éppen az opera://flags/#smooth-scrolling alatt bekapcsolható, nem tudom, mennyit javít), de átmeneti megoldás volt mind. Telefonon és tableten az érintőkijelzőt használva nem érzem a hiányát, ugyanez igaz laptopon a touchpadet használva, desktopon pedig az egér fokozatmentes görgője oldja meg a problémát (ez persze mind látszatmegoldás, de ettől függetlenül még működnek).

    2) oldalsó sáv hogyan tűntethető el teljesen? olvastam az opera fórumában, hogy nem lehet kikapcsolni, pedig ki vettem az összes pipát, már csak a dialer-ben van ott, de oda sem kellene
    Három oldalsó sáv van, ezek közül a legrégebben bevezetett extension bar a Ctrl+Shift+S lenyomásával jeleníthető meg és tüntethető el. A második side bar néven fut, és a beállításokban tudod szabályozni, hogy állandóan látható legyen-e vagy sem. A harmadik szintén a side bar, ez a belső oldalakon mindenképpen megjelenik, nem tüntethető el (a leírásod alapján ez van már csak útban).

    3) lehet értékeket módosítani a tetőház alatt? anno firefox-ban megcsináltam amit találtam neten, és volt is eredménye (olyanokra gondolok, hogy több szálon tölti le az adatokat, stb.)
    Az alap beállítások Ctrl+F12 hatására jönnek be. A kibővített beállítások a Ctrl+F12 Tab ↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A billentyűk hatására jönnek be (be tudod kapcsolni, hogy a későbbiekben mindig látszódjanak). A harmadik opció az opera://flags címen látható, de arra készülj fel, hogy ezek megjelenhetnek és eltűnhetnek mindenféle figyelmeztetés nélkül, némelyikből rendes beállítás lesz, némelyiket csak megszüntetik.

    4) a beépített vpn-ről mit lehet tudni? naplózza az adatokat? aktiválva van, németbe csatlakozik, a pingem viszont értelemszerűen lassabb, 40-45m, egyébként pedig 8-10 között van ha vpn off
    Olvasd végig az üzemeltetési és biztonsági szabályzatukat.

    5) itt nem teljesen kérdeznék, csak jelezném, hogy szívesen használnám a mobilos verziót is, viszont pl a könyvjelzők feleslegesen sok koppintásra érhetőek csak el, pedig le van szinkronizálva
    Az Operában eszközönként külön gyorshívó van. Látja minden eszköz a többi eszköz gyorshívóját is, ahogyan megtaláltad, de nem egy közös gyorshívót osztanak meg az eszközök. Szerintem ez így jó, asztali gépen például teljesen üres a gyorshívóm, míg tableten és mobilon tele van mappákkal, azonban mivel ezeken is más-más oldalakat használok gyakrabban, így eltérnek.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák