Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatal`

    titán

    válasz Penge_4 #7469 üzenetére

    A képeknél a jobb klikk->kép tulajdonságai nekem is nagyon hiányzik a Chromeból. Az is hiányzik Operából, amit írsz, hogy begépelt szöveggel együtt állítsa helyre a tabokat.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #7469 üzenetére

    "Operában jobbklikk->Image Properties->Alternative Text résznél van ez a szöveg."
    Ezek szerint még mindig nem nézted meg a forráskódot, hogy az "alt" és a "title" tagek szövege is megegyezik. :U
    "Tehát W3C szabvány szerint meg kell jelenítenie."
    Ezt honnan veszed? :F Én a W3C oldalán nem látok arra vonatkozó információt, hogy a böngészőnek a kép fölé húzva az egérkurzort meg kellene jelenítenie az "alt" tag szövegét abban az esetben, ha a böngésző MEG TUDJA JELENÍTENI magát a képet. Akkor kötelező megjelenítenie az alt szöveget, amennyiben magát a képet nem tudja megjeleníteni, vagy úgy van beállítva, hogy egyáltalán ne jelenítse meg a képeket (és/vagy esetleg látáskárosult, vagy szövegfelolvasót alkalmazó felhasználóknál)...

    W3C az alt-ról

    "a Google-nak nem érdeke ezt beletenni" Honnan tudod, hogy nem érdeke? Lehet, hogy egyszerűen MÉG nem tették bele, mivel még viszonylag "új" böngészőnek számít a piacon. Nyilván fog még bővülni, még ha nem is nagyon.
    Az elképzelhető, hogy még nem jelezték a funkció hiányát annyian, hogy érdemben foglalkozzanak vele. Bár továbbra sem értem, miért épp ezt az alap funkciót hagyták ki. De nem is akarok már rájönni, így úgysem találom meg rá a választ.

    "Szóval ha akarsz valamit, akkor többet érsz, ha olyan helyre írod (angolul), amit a Google Chrome fejlesztői is olvasnak, a PH Opera topicját szerintem nem olvassák."
    Korábban már jeleztem a Chrome fejlesztői felé, leadtam egy erre vonatkozó kérést. Úgyhogy nem mondhatod, hogy csak itt a fórumon tépem a szám. :U
    Mellesleg Te kezdtél el vitatkozni velem, amikor megemlítettem itt PH-n [Chrome topic+itt is említettem], hogy mennyire hiányzik ez a funkció, akkor még jó, hogy reagálok... (ráadásul még azt is elképzelhetőnek tartottam, hogy esetleg valaki a fórumon többet tud erről a témáról, és felvilágosít - de nem azt akarja rámerőltetni, hogy márpedig ez a funkció mennyire nem is kell)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák