Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #18671 üzenetére

    "Egyébként azt még én se tudom, hogy mi alapján dönti el, hogy melyik meghajtó lesz sda, sdb, sdc és így tovább. Mert IDE-nél még volt primary meg secondary master/slave, de SATA-nál már nincs. Meg USB-nél sem. Az meg aranyos, hogy a kötetcímke alapján adja az útvonalat, de Windows alatt a kötetcímkét szabadon módosígathattad, itt meg csúnya vége lehet neki."
    Ha Windows-ban nyitsz Win+R segítségével egy diskmgmt.msc-t (Disk Management), akkor ott is láthatod, hogy van Disk 0, Disk 1, stb. Vagy ha nyitsz egy cmd-t, majd diskpart, aztán list disk, itt is hasonló számozásokkal vannak ellátva a háttértárak. Aztán select disk 0, list partition, itt is meghatározott számok vannak rendelve a partíciókhoz. Na jó, nem megyek tovább :DDD, de Windows-ban is lehet egyedileg azonosítani a lemezeket, partíciókat.
    UNIX/Linux-ban az eszközök listázása, nyilvántartása ilyen szempontból egész más, mint Windows-nál; Linuxban az eszközök (device) a /dev alá mountolódnak (pl. /dev/sda1), itt nincs C:, D:, meg a többi, de ezeket az eszközöket olyan "felhasználóbarát" nevek alá mountolod pl. a /media elérési út "alá", amilyenre csak akarod, érdemes is így használni, nem pedig a /sda és a többit buzerálni, az csak olyan esetben kell, amikor particionálsz és hasonlók, amúgy teljesen jó az "alias". Ezt viszont a /etc/fstab-ban kell az eszköz UUID-je alapján megcsinálni, és fontos is, hogy UUID alapján rendelj hozzá "aliast", mert akkor nincs olyan gond, hogy máshova csatlakoztatod az eszközt, és máris hülyeség jön ki az egészből. Ja, és akár több ilyen elérési út alá is mountolhatod az eszközt, halál egyszerűen. Aztán ezeket úgy módosítgatod, ahogy akarod.
    Valahogy így csináld:
    http://linux.byexamples.com/archives/321/fstab-with-uuid/
    Szerk.: kicsit kapkodósan írtam, úgyhogy nem mentem bele precízen a részletekbe, de a lényeg benne van. :D Meg a linkelt cikkben is le van írva.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák