Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vadkörte

    addikt

    válasz Flowtation #3484 üzenetére

    Szerintem(!):
    Jó az a kis HP D510, de NAS-nak kicsi a ház, a bele meg eléggé egyedi, ahhoz hogy normális HW-ral cseréld le azt a harmatos cuccot. Persze, ha élvezed a kihívást, hajrá... :)

    "...kellene táp átalakító (ide-sata) 2 db..."
    PC bontó... :D

    "...de nem volt hajlandó formázni őket guiból, mert valamilyen partíciós táblát reklamált az egyik nas lemezén és a másikat sem akarta törölni. Uh este még ráeresztettem egy minitoolt a három vinyóra, törlés, új partíció. Jó lassú volt, ezért tovább nem jutottam. Ja és ext4-re formáztam őket, elso,masodik,harmadik labellel. Ez gond?"
    A HDD-ket minitool-lal törölném, de úgy, hogy NE legyen rajtuk filerendszer. Majd az OMV létrehozza őket úgy, ahogyan "Ő" szeretné.

    "Érdekes, hogy ssh-n, fdisk-el sem tudtam törölni a partíciókat, ugyanezen hibával."
    Passz... :F

    "...jelenleg az ide vinyón van az omv, ez az sdb, az sda pedig pedig az egyik 500 gbos lemez, ami a sata2 csatin van (sata1-en is ugyanez). Ez gondot jelent valamilyen szempontból?"
    Nemhiszem, de személy szerint az átláthatóság miatt én jobban preferálom azt, hogy a legelső legyen - itt sda - a rendszer, a másodiktól - itt sdb - pedig az adatok. De mondom, ez csak az én hülyeségem.

    "Ha minden jól megy és lesz 3 db tök üres lemezem, akkor a guiban ezeket fel kell csatolni, majd mindegyikhez kell egy megosztást csinálnom, pl. film, sorozat, mese. Ezt jól gondolom így?"
    Attól függ, hogy melyik lemezen, mit akarsz tárolni. Az összes média - értsd állómány - mehet akár egy lemezre is, feltéve, hogy elfér rajt, a megosztások nem lemez, hanem mappa szintűek. Megosztott meghajtót pedig létre tudsz hozni mappából is.
    Annyival kiegészíteném még, hogy ha az OMV-vel készted a filerendszert, a csatolás előtt még el kell készítened a filerendszereket, ha van/lesz RAID tömb, akkor létre kell hozni a tömböt, utána a tömb filerendszerét (tömbnél fordítva nem megy). Majd a megosztásokat és a jogosultságokat.

    "Valamint, van ugye az admin. Ha csinálok egy saját usert, mondjuk pista, ő is adminként persze, és azzal csinálom a megosztásokat akkor pista lesz a tulajdonos, ugye? Ha nyilvánossá teszem, akkor nem kell user/jelszó, ha pedig akkor pistáé kell, jól gondolom?"
    Nagy vonalakban igen.

    "Bocsánat a hosszért, a linux és én még csak randizgatunk."
    Nyugi, sokáig fog tartani ez a randizgatós időszak. :) Mi is még csak kerülgetjük egymást.

    Bocs, ha nagy hülyeséget írtam, még csak "ugatom" az OMV-t, a fentiek elsősorban az eddigi személyes VirtualBox-os tapasztalatokon alapulnak.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák