Új hozzászólás Aktív témák

  • LeslieG Jr.

    őstag

    válasz Chris Kiki #4690 üzenetére

    Ha GUI-ról frissítek akkor nekem is néha elszáll hibával. Azóta "léptem" egy szintet és csakis consol-ból frissítek.

    A legjobb erre ha a bővítmények közül fel van telepítve a openmediavault-shellinbox x.y. Ez egy nagyon hasznos progi legalább is számomra. Ez nyit a böngészőben egy consol-t, persze elötte be kell kapcsolni a bővítményt a szolgáltatások között. Ezt úgy lehet elérni hogy "ip cím:4200" bőngészőbe beírva. Miután beírtam a megfelelő root és password párost utána lehet megadni a parancsokat.

    Nálam így néz ki a frissítés menete. Eddig semmi problémám nem volt ezzel a módszerrel. Conslol-ba ezeket írom be.

    1. apt-get clean
    2. apt-get update
    3. apt-get upgrade
    4. omv-update

    Ennyi. Eddig ez bevált számomra és tökéletesen megy az OMV. Én GUI-ról már nem szoktam frissíteni csk ezzel a módszerrel.

    [ Szerkesztve ]

    CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

Új hozzászólás Aktív témák