Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz emvy #49143 üzenetére

    Na ja, de ahogy most nézem a másik topikot, az ingyenesek vagy jóval kevesebb tárhelyet adnak (50 GB már elég jónak számít, ahogy látom), a bérelt szerverek, vagy tárhelyek meg általában jóval drágábbak. Ez a 40 EUR évente, ez egészen barátinak tűnik 500GB tárhelyért. Mondjuk azt nem tudom, hogy ennyiért egy csupasz szervert kapsz, amit neked kell még konfigurálnod, védened, mittudomén, vagy azonnal, és mindenféle háttérismeret nélkül birtokba vehető? Utóbbi esetben, főleg ha még ios-ről és androidról is elérhető lenne, különösen hálás lennék a szolgáltató nevéért. Már persze akkor, ha publikus egyáltalán, és nem valami fű alatt, vagy professzionális it-kapcsolatokon keresztül szerzett tárhelyről van szó.

    Az aggályaim ugyanazok, mint a tiédek, betöréstől és elemi kártól tartok leginkább, nekem is home szerveren, és mellette asztali gépen vannak tárolva az adatok, meg van még egy usb hdd-n backup itt is, és Mo-n egy másik példány egy ottani gépen, de utóbbi érthető módon nehézkesen szinkronizálható.

    A másik fontos kérdés az elérhetőség lenne, a home szerverre nem szívesen engednék be külső kapcsolatokat, amennyire én értek hozzá (semennyire) szerintem minden alapvető biztonsági hibát elkövetnék, amit el lehet.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák