Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bobsys

    addikt

    válasz fokukac #29822 üzenetére

    aham, kosz :W

    vegulis igaza van, realerteken tobb volt a love ugy 5%al 2005ben mint 1980ban (ezt talaltam hirtelen)

    szerk: akikkel eddig talalkoztam siman tudtak merre van az a Magyarorszag, sot 1 fejvadasz csavo, egy-ket manager meg egy CIO akikkel beszeltem az elmult ket honapban raadasul meg jartak is az orszagban. Holnap meg valasztas, vegre vege lesznek a politikai reklamoknak

    [ Szerkesztve ]

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz fokukac #29822 üzenetére

    Átlagemberek kormányoznak?

    Akkor figyelj. Egy átlagember, és én csak az első találati forrásból szemezgetve idézek. Sajnos/hálistennek nem megy fejből:

    "... rendszeres tanulmányokat nem folytatott...; sikertelen felvételi vizsgát tett a bécsi Művészeti Akadémián, de a kudarcot mindenki előtt elhallgatta...; újra megpróbálta a felvételi vizsgát az akadémiára, de ezúttal már az előszelekción sem jutott át...;
    ... részt vehetett egy ilyen kurzuson, ami alkalmat adott addigi ismeretei, nézetei rendszerezésére. Itt ismerte fel azt is, hogy komoly szónoki képességekkel rendelkezik...; beszédével olyan sikert aratott, hogy néhány nap múlva levélben értesítették: felvették őt a párt tagjai sorába...; hamarosan azt is tapasztalhatta, hogy könnyen hat az emberekre, nagy politikai manipulatív és taktikai érzékkel rendelkezik. Aktivizálta új pártját, egyre nagyobb létszámú gyűléseket szervezett...; hamarosan pártja vezetői közé került...; a pártból tömegpártot kívánt formálni, ami hatalmi törekvéseinek eszköze lehet és elhódíthatja a munkásokat a szociáldemokráciától. Számított azokra a kispolgárokra is, akiket a lesüllyedés veszélye fenyegetett...;
    ...a tudatlan tömegek számára megalkotandó ellenségképet, a – modern kifejezéssel élve – „hívószót” a zsidóságban kommunizmusban találta meg. Ennek a végletekig eltorzított alakjába aztán tetszés szerint belefoglalhatta minden ellenségét, a marxizmust, a munkásmozgalmat, a polgári baloldalt, a nemzetközi pénztőkét, a nyugati nagyhatalmakat, a polgári humanizmust, az európai jogrendet egyaránt...;
    ...a gazdasági válság azonban nem csökkent, a politikai válság pedig csak elmélyült az országban...; a helyzet súlyosságát hangsúlyozta: „Az örökség, amit átveszünk, rettenetes. A feladat, amit meg kell oldanunk, a legnehezebb..."...; Új választásokat tervezett, hogy az államhatalom birtokában végre olyan eredményt érjen el, amivel megerősíti vezető szerepét és megszabadulhat a többi koalíciós partnertől...; az új kormány első ülésén kinevezték forradalomnak a választást és úgy tettek, mintha hatalmas győzelmet arattak volna...; kiiktatta a parlamentet, négy évre a kormányt hatalmazta fel törvényalkotásra, beleértve az alkotmánymódosítást...; folyamatosan és merészen alkalmazta a megtévesztés, a „kettős beszéd” taktikáját. Minden hallgatósága előtt azt mondta, amit az illető közegben hallani akartak. Nemzetközi téren ez úgy valósult meg, hogy időről időre nagy békebeszédeket tartott..."

    Nem folytatom, de remélem nem is úgy folytatódik.
    Lehet kötözködni a hsz-el, de én csupán idézek, és nem nyilvánítok véleményt.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák