Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandus

    veterán

    válasz kételkedem #2267 üzenetére

    naigen, ezszó szerint zsarolás. mondjuk nekem még nincs túl jelentős összeg a számlámon, inkább szívás ez a szüleimnek, akik jópár éve odapakolják, meg gondolom neked is. :( ez a nyugdíjas balhé adta meg a végső lökést, hogy ha végzek a sulival akkor bizony elhúzok innen a francba...
    a következő kormányváltáskor meg mindent vissza fognak csinálni, és akkor megint fejeltenség lesz...

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • fokukac

    nagyúr

    válasz kételkedem #2267 üzenetére

    itt egy frissebb cikk:
    [link]

    amúgy nekem az a véleményem, hogy azért, mert egy kormány átalakít mindent, ami kialakult az elmúlt tizeniksz évben, még nem kell megijedni. fogalmuk sincs, hogy mit akarnak, de az valószínű, hogy ők sem lesznek örökké hatalmon (bár lehet, hogy hamarosan befagy a duna, és királlyá választják a viktátort)
    Olyan nincs, hogy vonják a járulékot, de ezért nem kapunk jogosultságot! Ez hosszú távon nem maradhat így, ezt valakinek kompenzálni kell... a következő kormányok valamelyikének.

    Amúgy pedig:

    Szerintem, aki az átlagnál jobban keres (mondjuk minimum 300k bruttó), és még sok (min. 25-35 év) van hátra neki a nyugdíjig, annak megéri maradni, még ilyen feltételek mellett is, hiszen a magánpénztárba fizetett járulék aránya 8,5%-ról 10%-ra nő, és a magánnyugdíjban nincs jövedelmi korlát, úgy, mint az állami nyugdíjnál. Annak is megéri, aki most jól keres, és már csak kevés van hátra neki a nyugdíjig, hiszen az ő eddigi állami jogosultsága is megmarad. Akik középen állnak, annak nehéz lehet a döntés, hogy mit válasszanak ennek a zsarolásnak a tükrében

    Nekem cirka 2,1 millióm van a számlámon, és nem adom ezeknek, hogy elköltsék...
    (merthogy benne van a 2014-ig szóló költségvetési tervezetben, hogy konkrétan elköltik - ahelyett, hogy kiadást csökkentenének - persze, az populistáknál nem népszerű lépés)

    Amúgy pedig csináltam egy excel-magánnyugdíj-kalkulátort, amiben mindenki megadhatja a valószínűsíthető paramétereit, és megnézheti, hogy pusztán matematikai alapon mire számíthat a megtakarításaiból.

    Én a megtakarításomban hiszek, meg a matematikában és a fizikában.

    Egy ilyen populista, orwelli módon hazug, de legalább dilettáns kormány ígérvényében (ti. hogy majd mi adunk neked nyugdíjat) nem igazán tudok hinni, nem tudom arra alapozni a jövőmet, sok víz folyik még le addig a Dunán. Elég csak ránézni a korfára - a felosztó-kiróvó rendszer nem fog működni... Az a korrekt hozzáállás, ha mindenki belátja, hogy csak magára számíthat, az államra nem, ennyi.

    Ui. az új pesti szitok: védje meg a Te nyugdíjadata a Selmeczi GAbika! :- ))

    Uui. A Tücsök egész nyáron lopta a napot, míg a Hangya szorgosan dolgozott - aztán jött a tél, és mindketten megfagytak... :D

    [ Szerkesztve ]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

Új hozzászólás Aktív témák