Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz SpongyaBob #4234 üzenetére

    Illik. Nem vettem észre, csak most látom, nem vagyok rutinos PH-s. Lehetne valami feltűnőbb jelzése is a p.ü.-nek.

  • MrChris

    nagyúr

    válasz SpongyaBob #4234 üzenetére

    Összesen csak 3 OM obim van 50/1,8 50/1,4 28/3,5. Szubjektív benyomásaim:
    Az 1,4-et szokták az 1,8-al hasonlítgatni. A kettő között nem igazán a fényerő, hanem képminőségbeli különbség van. Az 50/1,4 kontrasztosabb, élénkebb színek, éles sarkok, gyönyörű bokeh. Mindenben jobb mint az 1,8 vagy a kitobik. (Bár annál az 1,8 is jobb.) Olyan mintha egy kicsit a profi kategóriába tartozna. Amihez még népszerű, jó és hasonlítani lehet az az Ashai Super-Takumar 50/1,4. Olyan is van a családban, az egy picivel marad csak el az OM50/1,4-től. Szerintem ez az egyik legkiválóbb a 20.000ft körüli obik közül. Van egy MC Sonnar Electric 135/3,5 is ami eddig a legjobb képű obim volt (ami 20e. ftokért megy), de ez azt is lekőrözi.
    1,4-en is lehet használni, de akkor még előfordul a becsillanás, meg nehéz eltalálni az élességet, már csak a 'mélytelensége' miatt is, mert csak néhány milliméter az éles. 2,8-tól viszont tökéletes.

    Az adapterem házi buhera. Korábban más obihoz volt egy M42-es csippes adapterem amit már leesztergáltam vékonyra azt használtam fel. Van egy OM10-es f.g-em arról lecsavaroztam a bajonettet és rácsavaroztam az M42-esre. Mivel túl vékony volt már az M42-es ezért a kettő alkatrész közé betettem egy vékony rézgyűrűt. Így még mindig vékony maradt ami miatt biztosan lett végtelenem. A nem eredeti, vagy gyári 4/3-OM adaptereknél nemtom jó e a végtelen, nekem egyik M42-es adapteremnél sem volt jó, mindegyikből kellett esztergálnom.

    A csippet ki kell kísérletezni hogyan jó használni. Nekem az jött be, hogy a közeliből a távol felé tekerem és az első csippanásnál általában jó (követő fókuszra kell kapcsolni a f.gépet).
    Mivel az obi blendéje nem ugrik be ezért a kis gombját mindig be kell nyomni, ha nem f1,4 a rekesz. Lehet próbálkozni a leragasztásával, de az nem valami elegáns és stabil. Én lecsavaroztam a hátulját és egy erős vastag fajta cérnahurokkal visszahúztam a blende belső pöckét és elkötöttem. Ezt vissza lehet csinálni és nem látszik.
    Van törőékes mattüvegem, de az kevésbé jó, túl sok holtjáték marad ami élesnek tűnik.

Új hozzászólás Aktív témák