Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vaguny

    tag

    válasz Akra_hu #9776 üzenetére

    Szia!
    A folyamat, amelyet "4 órásként" említesz, az egy automatikus procedúra, sehol a menüben nincs rá opció, ezt végrehajtja a tv, amikor kikapcsolod. Csak abból érzékelhető, hogy valami zajlik, hogy mikor ilyenkor kikapcsolod a tv-t, az a kattanó hang (relé kattanásához hasonló) nem azonnal, hanem kb. 6-8 perc (nálam) elteltével következik be.

    [ Szerkesztve ]

  • vaguny

    tag

    válasz poli27 #10449 üzenetére

    Sajnos én is ugyanezt tapasztalom (Cisco) felvételre alkalmas telekomos boxom irányításakor.

    [ Szerkesztve ]

  • vaguny

    tag

    Sziasztok!

    Az alábbiakkal fordulnék hozzátok:
    Nagyjából fél éve használom oled tévémet, amely egy 55LGB7V. Alapvetően elégedett vagyok a tévével, a képminőségével pedig különösen. Ami kissé zavaró számomra az a near black banding jelenség, amit mindenki úgymond a technológia velejárójaként említ. Annak ellenére, hogy sávosodás szempontjából egyéb fórumok tapasztalait áttekintve egyáltalán nem rossz példányt fogtam ki, van egy banding jelenség amely főképp xbox menüben (szürke háttér) válik számomra szembetűnővé. Az érdekesség az, hogy a sávosodás, pontosabban az a számomra kissé zavaró sáv, amely valamelyest kiemelkedik a többi közül (határozottabb) mintha nem mindig a képernyő azonos pontján lenne, illetve valamely időszakban észre sem vehető, mintha nem lenne olyan markáns. Ugyanakkor lehet hogy pár nap múlva ismét visszatér. Jól sejtem, hogy ez valamelyest összefügghet a kikapcsolás utáni pixel frissítő procedúra lefutásával. Jól gondolom azt, hogy annak hatására is változhat ez a jelenség!? Odébb vándorol, olykor eltérő intenzitással jelentkezik stb?
    (Volt már hogy azt hittem eltűnt, de egy a kikapcsolás utáni automatikus pixelfrissítő lefutása után ismét ott volt).

    A másik dolog amellyel kapcsolatban kérdésem merült fel, az az, hogy tegnap este észrevettem egy pixelhibát a képernyőn, amely elsősorban zöld, bizonyos kékes, és sárga árnyalatok esetén jelenik meg. Fehér, szürke, stb színeknél minden rendben van. Próbáltam utánajárni annak, hogy az LG hogyan kezeli a pixel hibát garancia szempontjából, azonban érdemi és aktuális információkat erről nem találtam. Bár régebbről úgy emlékszem, hogy a pixelhiba kérdést a gyártók általában úgy közelítették meg, hogy csak viszonylag nagy számú hiba esetén lehetett érvényesíteni garancia /panelcsere igényt. Ugye jól gondolom, hogy ebben nem történt jelentős változás azóta sem? Aki esetleg tájékozott elsősorban LG pixel warranty kérdésben, kérem tájékoztasson!

    Előzőekkel kapcsolatban szeretném még azt is megkérdezni, hogy mennyire gyakori a topic olvasók körében, hogy találtak oled tévéjükön pixel hibát?

    Ui.:
    A fent említett "hibák" egyébként sokak számára túlzók lehetnek, itt főként arra gondolok, hogy többen úgy reagálnak hogy ekkora panelnél, 2 méterről úgy sem látom a pixelhibát, a sávosodás pedig csak meghatározott szürkénél látható, egyéb tartalomnál pedig nem, akkor minek is foglalkozom a kérdéssel?!

    Válaszom erre az, hogy azért mert észrevettem. Sajnos alapvetően olyan személy vagyok aki ilyeneket észre vesz és utána pedig foglalkoztatni/egyre inkább zavarni kezdi bármilyen rendellenességről legyen is szó.

    Minden választ előre is köszönök...és egyben elnézést kérek, hogy a postom ilyen hosszúra sikeredett!

    [ Szerkesztve ]

  • vaguny

    tag

    válasz rendon #15819 üzenetére

    Köszi, hogy megosztottad tapasztalataidat!

    Valójában ha nagyon arra figyeltem én is érzékeltem már játék közben is valamelyest, de annyira nem volt vészes számomra.

    A kérdésem az lenne még, hogy az általad tapasztalt banding, a jobban észrevehető sáv, sávok, ha kis mértékben is de változtatják helyüket, vagy nagyjából ugyanott vannak mindig?

    [ Szerkesztve ]

  • vaguny

    tag

    válasz tothl #15818 üzenetére

    Köszi, majd meglátom mi lesz...az is lehet, hogy megbarátkozom a helyzettel......(vagy ha jön még hozzá egy kis burn in akkor hívom majd a szervizt)...no ez még viccnek is rossz.....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák