Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • envagyok

    veterán

    válasz #72042496 #9019 üzenetére

    CAD azért más tészta :)
    Pont most adtam el egy új 21:9 LG monitort, visszatértem a 16:10-hez, egyszerűen nem bírtam megszokni, hogy teljes képernyőnél a fejemet kelljen forgatni folyamatosan, hogy elolvassak egy weboldalt.
    A számtechnél a procierőt keveselltem.
    Az ssd nagy ugrás volt, de az sem mai dolog. Nem akarok hülyeséget írni, de több mint 5 éve van nekem kb.
    Az meg hogy a legújabb m2 ssd-vel 1mp-el rövidebb a win töltés vagy a játék töltés, nem izgat fel nagyon :)

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #72042496 #9019 üzenetére

    Én abszolút egyetértek azzal, hogy mostanság egyenesen stagnálni látszódhat az informatika és multimédia. A 90-es évek körüli 10-20 év rohamos növekedése már rég a múlté. Sehol nincs már az, hogy szintre minden évben közel 50% gyorsulás lenne a hardware-en, aminek tetejében másik 20-30% szoftveres "optimalizálás" (gyakorlatilag a programozási technikák fejlődése és a hétköznapi átlagos programozó tudásszintje, akit meg tudnak fizetni hétköznapibb célra) közel 100% effektív javulást mutatna, ami percepció szintjén is sokáig simán hozta az évenkénti duplázódás élményét (mert még "ég és föld" különbségnek tűnt, ha növeled a részletességet, a nehezen kivehető kis pixelpaca még könnyen és gyorsan száguldott a foto-realizmus felé). Ez még 2010 körül is igaz volt, csak kicsit lassuló ütemben, már nem 1-2, hanem 2-3 évet kellett várni, hogy valami látványos javulást kapjunk. De valahol 2015 környékére teljesen elfogyni látszott minden "alacsonyan lógó gyümölcs" és lendület, már nem nagyon van mit kihozni lehetőségben és/vagy szándékban a hardware-ekből (legalább is abszolút teljesítmény értelemben), maga a hardware pedig kvázi stagnál (ha fejlődik is, inkább csak a hatékonysága javul, nem az abszolút teljesítményben dönt csúcsokat). A szoftverfejlesztés is kiforrta már magát. Nyilván még mindig vannak lusta és rossz programozók és összetákolt, elszúrt projekt-ek, de azért nem olyan már programozót találni egy nagy cégnek, mint varászlótanoncokat toborozni az erdőben a helyi tanyáról, kiforrottabb már a képzés-munkaerőpiac lánc, mint kezdetben (ha nem is tökéletes, de jobb, mint mikor nulláról indultak). Még nem állt le teljesen, de aki 10-20 éve is foglalkozott már valamennyire ilyesmikkel, annak szerintem egyértelmű, hogy jelentősen lelassult, méghozzá annyira, hogy most szubjektíven szinte egy helyben áll. Olyan, mint mikor lehajtasz az autópályáról, ahol jól eleresztetted a gázt, és bekerülsz egy araszoló kocsisorba. Az az 1-2 majd 2-3 év ma már 4-6 év, és kicsit kiábrándító, hogy ez csak nőni látszik, olyan érzés, hogy ez már egy trend, hogy csak lassulni fog, nem átmeneti hullámvölgy (talán ez benne a szomorúbb, mert így megvénülünk, mire annyi fejlődést látunk, amit régen néhány termékgeneráció alatt). Mindeközben pedig egyre nagyobb fejlődés kéne ahhoz, hogy szubjektíven is megérezzük, mert egy ponton már alig javul valami attól, ha duplázod a "nyers" részletességet (mint ez az SD->FHD->UHD, látványra egyre kisebb a hozadék, ahogy mindig duplázunk...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák