Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz junkpod #89711 üzenetére

    Pontosan! Ezt sajnos sokan keverik! Más a fényáram és más a fényerősség, és teljesen más a megvilágítottság, vagy fénysűrűség!

    Röviden adott fényáramú fényforrás adott méretű felületre (inkább térszögben) történő kisugárzása a fényerősség.

    SI szerinti egysége a kandela, de ezt TV-k esetében nem használjuk, hiszen nem tudni mennyi a fényforrás kibocsájtási fényereje és azt sem tudjuk mekkora térszögben teszik ezt a OLED diódák.

    Ha azonabn egy adott felületre számítjuk a dolgot, pl cd/m2 akkor már lehet beszélni nitről, ami az adott méretű, tehát 1 négyzetméter felületre eső fénymennyiséget, azaz megvílágítottságot adja meg (1 cd/m2 = 1 nit)

    Ha egy TV 100 nitet tud pl teljes képernyőfelületen, akkor az azt jelenti, hogy minden egyes m2 felületre tudja azt, és akkor könnyen belátható, hogy teljesen mindegy, hogy 77 colos, vagy 55 colos, mert négyzetméterenként adják meg a fényerőt, helyesen mondva fénysűrűséget, hiszen ez a felületegységen mérhető fény sűrűsége. Természetes, hogy a 77 colos TV a 100 niten több fényt bocsájt ki összességében mint egy 55 colos szintén 100niten, hiszen nagyobb a sugárzó mérete, de maga a fénysűrűség ugyan akkora.

    A gyakorlatban ott van előnye egy nagyobb TV-nek, hogy pl 10%-ig minden OLED tudja tartani a max fénysűrűséget, de ez a 10%-os felület sokkal nagyobbnak látszik azaz látványosabb, mint egy kisebb TV esetén bár fentiekből látható, hogy a valóságban nem fényesebb.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

  • Pro Koryak

    addikt

    válasz junkpod #89711 üzenetére

    Ha a zöld lámpát is 1,5-2m-ről néznéd és nem 20m-ről, lehet kicsit jobban vakítana, főleg éjjel. Azaz ha a tévét kint néznéd az udvaron, ugyan úgy nem vakítana rajta a 19000nit.:U

    #89714 hunspikey
    éppen ezért nem a tv gyártókat kéne ekézni az egyre nagyobb max. fényerő miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák