Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anrab

    addikt

    válasz Gicz #80595 üzenetére

    "tele interpolációs artifaktokkal"
    Én nem látom ezeket. Elvétve nagyon ritkán.
    Vagy szemészhez kell mennem. Nekem a mozgás sima szabványoson van.
    Nem szeretem ha akadozik a kép.

  • Hmmm1

    aktív tag

    válasz Gicz #80595 üzenetére

    Hmm, köszi a választ. Huh érdekes. Ja a szappanopera effektet azt utálom.

    Többieknek is:
    Persze biztos nem vagyok tisztában fogalmakkal, és keverek is ezt azt - ezt már a 24p /képkocka per sebességre értem a filmek esetében.
    Anno mikor nézegettem tv-ket, pl rtings-en reveiwket (ahol elég szigorúak), ott úgy rémlik viszont hogy sok tv tudta több forrásból is a 24p akadásmentes lejátszást, akkor most ez mi, vagy hogy?: D (Rásegítések nélkül - ez a lényeg ugye)

    Akkor régebb olvastam olyanokat, és állították, hogy huh hát a 100/120hz-es panelű tv a menő stb. mert az pont hogy "leosztja" magának a hz-et és ki tud jönni, hogy 24hz-t jelenítsen meg - anélkül, hogy nem tudom. 120/5=24 elve. Ez hogy van akkor? Vagy mi az értelme? Tud iyet?

    Vagy vegyük ide azt, hogy: 24fps-el nem lehet nagyon folyamatos szerű mozgást látni ? (nem nem a szappanopera szerü mozgásra gondolok még: d) ?

    És mennyire kell hozzá venni a KIJELZŐ MÉRETÉT? - Most ezt tudom belevenni még, ha próbálok logikázni. Aztán majd kijavítotok, ha tévedek. De hogy: az nem lehet, hogy egy krva nagy méretű tv-n otthon, vagy mondhatjuk azt, hogy minél nagyobb méretű otthon a tv-d, annál inkább fog látszódni a 24fps- mellett, a kép törés/szakadás/judder vagy stutter ?: D (ezt a kettőt keverem) - merthogy ha egy kisebb képernyőn nézzük a filmeket, egy 23" monitor, ott sokkal kevésbé jön elő ez szerintem - ezért alapozom ezen állítást ilyenre. Pl sokan monitoron filmeznek kisebb méretben és nincs ez, hogy akad nem akad - 24p-ben megy a film gond nélkül monitoron.

    Na már most: SDR forrásban ráküldtem Avatar-t 1080p. és szépen ki is írja a tv a adatokat amit tökre szeretek, hogy: SDR, 1980.x1080 - 23.976Hz stb - akkor jól gondolom, hogy a panel végig le váltott arra a kép frekváncia tartományra valósan?
    Ha igen, ekkora méretben (65 col) SEMMIKÉPP se lenne elvárható szakadás/törés nélküli mozgás? (Rásegítések nélkül) Vagy nincs összefüggés semmi a méretben, és van olyan tv, panel típus ami simán olyan élményt ad, mintha kisebb monitoron néznéd?: D

    Moziban is észre lehet venni kisebb reccenéseket, gyorsabb mozgásnál nyilván - szóval tudom van egy limitációja a 24 képkocka/másodperces sebességnek (nem erről beszélek feltétlen). Engem az érdekelne, hogy mi, mennyire, a szemünk esetében. (Mert nem szubjektív azért ez ennyire, ha odaálítok valakit és nézzük együtt a képet, hogy én látom, ő meg nem lát semmit a képszakadozásból - ha épp az van)

    Köszi. - Kicsit off, elnézést.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák