Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fisha

    őstag

    válasz Citroware #48083 üzenetére

    24-30 fps-nél van nekem igényem rá, afelett én is simán kikapcsolom. A 2/10-es dejudderrel azért szerintem még nem lesz egyáltalán szappanoperás a feeling, de ez is eléggé egyénfüggő dolog, mint ahogy az is, hogy zavar-e a 24 fps oledesen tálalva. Engem igen, bár érdekes módon ez sem igaz minden tartalomra.
    Ha eleve nem nagyon szempont a filmnézés és a sorozatozás, akkor szerintem nyugodtan veheted a B-t.

    [ Szerkesztve ]

  • Celtis

    veterán

    válasz Citroware #48083 üzenetére

    Mozinál (24fps) szokták sokan használni, mert gyors, egész képernyős mozgásoknál érezhetően darabos a kép. Sajnos a kijelző technológiából adódóan az OLED-en erősebben látszik ez a jelenség.
    Egyik megoldás a mozgás interpoláció, ami nem létező képkockákat talál ki. Mivel ezt egy algoritmus végzi, értelemszerűen az eredmény kérdéses. A B sorozatnál több a hiba, a C-nél kevesebb. Nagyon erős beállításoknál valóban elveszíti a film a mozi hatást és olyan lesz, mint egy TV sorozat epizód. Van aki elvből elutasítja az ilyen megoldást. A moziban sincs ilyen, ott is csak a film valódi képkockáit vetítik.
    Másik megoldás a BFI, fekete képkockák beszúrása. Ilyenkor rövidebb ideig jelenik meg egy képkocka a TV képernyőjén, ezért jobb a mozgásélmény, cserébe villódzás érzékelhető.
    A harmadik megoldás, hogy nem zavar a dolog.

    Azt javaslom, hogy próbálj ki egy OLED-en egy filmet, amiben sok a svenkelés, mindenféle "képjavító" kikapcsolásával, és ha nem zavar a darabosság, akkor válaszd a B9-et. Ha jobban tetszik a kép a truemotion bekapcsolásával, akkor pedig C.

    Itt van egy nagyon jó kis demo, hogy mit is csinál az interpoláció.
    (Csak az LG-t nézd a különböző beállításokkal. A Sony judderes.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák