Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Mentolka #18699 üzenetére

    Szerintem csak az MKV-ba (és talán [M2]TS-be) remux-olt anyagokat játsza le (azok közül, ami nem újrakódolt), az eredeti BD struktúrás mappás/ISO-s BD-ket nem. De lehet hogy én tévedek, főleg hogy én DLNA-val (Linux-os minidlna server) próbáltam ki (és ez valamennyire függ a szerver oldaltól is, hogy mit olvas be).

    De tippre igazából te is DLNA-t használsz, mert a Windows féle médiamegosztás is hasonló (nem használom, nem tudom mekkorát tévedek, de szerintem az is ugyan annak a koncepciónak/szabványnak a Microsoft féle implementációja). A másik alternatíva az lenne, hogy SMB-n át éred el a file-okat, de tudtommal olyat nem képes felcsatolni a TV.

    Amúgy az UHD BD-nél a maximális sávszél valóban túllóghat 100Mbps-en, de szerintem a legtöbb mai lemezt mind le lehet játszani, főleg némi buffereléssel, mert gyakorlatilag csak néha ugrál fel tüskékben 100-128 köré (ha egyáltalán), picit elsimítva a dolgot a bufferrel az átlag bőven beférhet 100-ba.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák