Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xedamen

    senior tag

    válasz daneel_hu #11192 üzenetére

    Igen, naponta 3 óra (most ez egy este 6-tól 9-ig -ami nálam inkább 11-éjfél-) RTL Klub vagy TV2 egy év alatt 1100 óra. 3 órával számolva átlagban, mert ugye lesz mikor film megy rajta, van, hogy be sem kapcsolja az ember (nyaralás) de hétvégén nyilván 3x ennyit megy.

    Ha neked 500 óra után meglátszik, ami a 15 hónap alatt durván napi 1 óra átlag, akkor merülnek fel kérdések. Továbbra sem aggódom, lesz, ami lesz. Maximum sírok majd az LG-nek 1.5 év után, hogy 2 év garin belül cseréljék ki, aztán aztán újonan eladom :D

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz daneel_hu #11192 üzenetére

    Ez korrelál azzal amit én számoltam a kumulatív tesztekből... én olyan 300 órára tennék egy HUD / logo beégést.

    Azért sem döbbentem most ezen le, mert sajnos ez elég nyilvánvaló volt.

    Az még egy jó kérdés, hogy az image retention is az OLED szerves anyag szivacsos (lyukacsos mikroszkóp alatti kép) degradációja, amit aztán kompenzál egy modell alapján az elektronika, kalibrálva a nyitófeszeket... vagy az inkább egy reverzibilis elektronikai probléma.

    Mert az szinte biztos, hogy 300 óra után feltehetőleg irreverzibilisen elbomlik az OLED anyag és/vagy elfogy a fényerőtartalék. Mert ha adott felület kevesebb fényt tud emittálni, és megemeli a feszültséget az elektronika, akkor azt a gyengébb anyagot még intenzívebben hajtja? -> gyorsabb további romlás...

    Szerintem kis inhomogenitásokat simánt tud kompenzálni, van annyi tartalék az anyagban... viszont ha rendszeresen napi szinten tesszük bele a logókat, akkor tényleg kumulálódik a hatás.

    Egyelőre én azt mondanám, 200-300 órán túl nem járatnék rajta csatornalogót, konstans monitor elemeket, ikonokat és játék HUD-ot sem.
    Egy ajánlás szerint ha ilyen használat történik, akkor érdemes hetente egy RGB tesztábrát megnézni a kritikus helyeken.

    (#11195) daneel_hu: Tökéletesen egyetértek... az egészség és a család a fő... ilyen tárgyi eszközök miatt nem érdemes őrölni magunkat, nem ér annyit még ha fél milla, akkor sem.

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz daneel_hu #11192 üzenetére

    "Aki olyan kategóriába vesz tévét, annak nem egy van, nem egy helyen..."

    Én egyetértek ezzel. Nézegetem az OLED-et, de anyáméknál azért ott van pár CRT a padláson, ha esetleg nem tudnánk majd fizetni a törlesztőt. ;]
    (Poén csak, bár tényleg vannak CRT-k a padláson.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák