Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz Chal #6732 üzenetére

    Hát ez egészen elképesztő, nem hiszem el, hogy ilyen van. Leírom a megoldást, hátha más is belefut:

    A Hue app-ban lehet zigbee csatornát állítani, vélhetően az okozta a problémát, hogy zajos volt a default (25-ös). DE: a csatornaváltás csak akkor lehetséges, ha be tudsz lépni a settingsbe, oda pedig csak akkor lehet belépni, ha VAN legalább 1db izzó a rendszerben. Egyébként "add lights" wizard-al indul az app. Kipróbáltam IOS-on (iphone + ipad), Androidon, mindenhol ugyanilyen az app, egyszerűen nem lehet izzót párosítani, mert zajos a csatorna, de közben nem lehet csatornát váltani, mert nincs izzó. Agyrém.

    A megoldás az lett, hogy addig nyomogattam az "add lights"-ot, és közben szorítottam oda az izzót a hue bridge-hez (szó szerint!), hogy sikerült párosítani. Utána egyébként fixen disconnected volt, és 10-ből egyszer ette meg az on/off commandot a körte.

    Van itthon egy raklap zigbee eszköz (MINDET kikapcsoltam!!!, de az eredeti felállásban ez sem segített, még mielőtt azt mondja valaki, hogy azok zavarták :)) ), de ilyet még nem ba***tam, és persze a hue volt magasan a legdrágább mind közül.

Új hozzászólás Aktív témák