Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fecus

    őstag

    válasz quby #6720 üzenetére

    Én 868MHz-en működő Mysensors szenzorokat használok. Itt kaptam a tanácsot, hogy építsem kínai 2 akkus powerbank házba. Az egyik aksi helyén van az elektronika, a másik helyén egy 18650-es aksi. USB-ről tölthető egy az egyben.
    5 percenként küld adatot.

    Most már bátran mondhatom, hogy jól bírja:

    "Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

  • enesbcs

    tag

    válasz quby #6720 üzenetére

    Én leginkább fix kábeles megoldásokat használok, mert aki nyitott szemmel jár a lakásban, mindenhol talál fázist és nullát, ha konnektort nem is... ESP projektek
    Az általad írthoz hasonló feszültség-átalakítóval oldottam meg a Rasbperrym szünetmentesítését. (csak ne feledkezz meg róla, hogy amit linkeltél is -meg én is használom- az csak akkutöltő, az output-ját még vissza kell alakítani 5V-ra)

    Azt jó tudni, hogy ha kész nodeMCU lapkát használsz, az arra integrált soros-usb átalakítónak is van valamennyi fogyasztása, ami állandó, attól független, hogy altatod-e az ESP-t, ezért deepsleep módban nem devboardot, hanem sima ESP lapkát használnak inkább. No meg a feszültségátalakítón is van némi veszteség...

    Számításaim szerint pl 2 db 1.5V-os elemmel akár 40-50 napig kihúzza az ESP-03 modul (feszátalakító nélkül!), amit most tesztelek, napi 1-2 használattal LightSleep módban! (The Button)
    Van olyan is, aki deep-sleep módban akár több hónapot is ki tud hozni belőle, beállítás kérdése az egész, minél ritkábban kell felkelteni, minél rövidebb időre, annál tovább húzza.

    Tipp: a kész zigbee-s szenzorok keveset fogyasztanak, bár kell hozzájuk gateway is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák