Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz v.attis #45053 üzenetére

    Mivel mentesz? Rsync azt menti, amit beállítasz, elsőre full, utána növekményes mentések. B-terv lehetne a torrenteket másik meghajtóra tölteni.
    Min futtatod amúgy? Ha pl. PVE környezet, akkor kényelmesebb ott menteni, HA mentegeti magát, de eddig kb. 1-2 alkalommal használtam, inkább a VM-et visszahúztam, kész. Biztonsági és kényelmi okokból is javasolnám inkább szeparálni a dolgokat, HA-ra csak az Ő dolgait bízom. Samba, NAS, Grafana, Digikam, Jellyfin, meg egy halom bármi az másik VM-ben fut, a tűzfal is külön VM, ott sincs semmi mellette, az a biztos(abb).
    SSD cserét gparted live-al oldanám meg, PVE alatt is használható, hibát dob, de működik, pár dolgot utána rendbe kell szedni. Erről PVE topikban írtam. Ha más rendszer van, akkor is Gparted-el kezdenék neki, a teljes reinstall és mentések visszatöltése csak a B terv Z terv lenne. :B

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák