Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fokukac

    nagyúr

    válasz #22743424 #71923 üzenetére

    nem a mentalitással van a baj, hanem a szabállyal.
    ha karantén van, akkor legyen karantén, senki ne mehessen sehova.
    De ne hozzunk egy oldalnyi kivétel-szabályt, ami bárkinek kiskapu.
    Ha "tetőzés" van, akkor ne enyhítsünk, míg vége nem lesz. Ha azt mondjuk, enyhítünk, akkor ne hozzunk valójában szigorúbb, és diszkriminatívabb intézkedéseket. Vagy ha igen, akkor legalább valami szakmai / értelmi alapon csináljuk, ne értelmetlen megyehatárokkal. DE tudom, túlságosan idealista vagyok.

    ---------------------------

    de itt egy újabb szabályozási gyöngyszem, fogászat témában:

    "Mitől marad biztonságos egy ország, ha a tervezett csúcson kezdjük a fogászatokat, azt a szolgáltatást beindítani, ami a járóbeteg ellátások közül talán a legtöbb permettel, vízzel, aerosollal dolgozik?
    A megjelenő rendelet valóban feloldotta a korlátozásunkat, viszont egy új mellékletben - amit egyik hírportál sem közölt - kötelezővé tették az aerosollal járó beavatkozások, melyek gyakorlatilag a fogorvosi tevékenység teljes palettája, tehát bármely kezelés elvégzése előtt COVID-19 Negatív PCR tesztet kell bemutatni. Ez azt jelenti, hogy egy tömés, gyökérkezelés, fogkőleszedés, csiszolás abban az esetben végezhető el, ha Önök hoznak 2 db negatív 24 órán belüli PCR tesztet. Értelemszerűen, egy gyökérkezelés vagy fogpótlás esetében több alkalmas kezelésekről van szó, tehát itt annyi teszt kell ( 2x), ahányszor találkozunk. Önök szerint ez kivitelezhető? Szerintem nem. Egy PCR teszt ára kb. 25000 Ft. A teszt eredmény 36 óra alatt készül el. Ezalatt az idő alatt Önök ott ülnek a várómban egyedül? Hiszen ha nem, akkor fennáll a veszélye, hogy megfertőződnek a minta levétele után akár a boltban, lépcsőházban, liftben...bárhol. Értetlenül áll az egész fogászati szakma ezelőtt a döntés előtt, mert ez nem megoldás."

    [link]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

Új hozzászólás Aktív témák