Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keem1

    addikt

    Srácok, Canon M50 gépemhez keresek inkább tele tartományban hobbifotózáshoz objektívet.
    A normál és a nagylátó nagyjából lefedve: 50mm f1.8, 22mm f2.0, kitobi 15-45mm.

    Amik eddig szembe jöttek velem:
    - Canon EF-M 55-200, használt 60k, új 100k
    - Canon EF-S 55-250, új, 100k
    - Tamron 18-200, új, 90k (ezt valamiért túl olcsónak érzem)

    Tegyük fel, hogy a méret nem számít, sem az adapterezés (van gyári EF-S - EF-M adapterem), hanem az ár/érték arány legyen a mérvadó. A használt 60k obi egész csábítónak tűnik, bár ott nyilván gari nem lesz.
    Ha kis pénzből a lehető legjobbat kéne kihozni, melyik lenne az ideális választás szerintetek? :R

    [ Szerkesztve ]

  • Keem1

    addikt

    válasz Keem1 #30390 üzenetére

    Kifutottam a szerkesztési időből...

    Kezdőnek, hobbira vajon régebbi lencse? :U
    Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS (nem STM) 38k használtan...

  • Keem1

    addikt

    válasz Neck #30393 üzenetére

    Köszönöm mindkettőt :R
    Átnyálaztam őket (igen, természetesen kiválóan megy az angol ;) ), igazából én is a natív M üvegen gondolkodtam elsősorban, de mivel ezen obik közül egyiket se volt még szerencsém kipróbálni, inkább azért kérdeztem rá, hogy hátha valakinek nagyobb tapasztalata van benne.
    A specifikációkat persze átolvastam, a nyers adatok közül nem feltétlen az M felé dől(ne) a mérleg, de azt hiszem, pont a fotózás az, ahol nem a rideg számok dominálnak.

    A 22mm f2.0 obit nagyon szeretem, mivel prime lens, nyilván egyik telezoomtól se szabad hasonló képet várni, de épp azért próbálom olcsóbban megúszni, mivel bár sokszor hiányzott a tele oldal, erre (érthető okokból) ritkábban lenne szükségem, így ha találok megfelelően kompromisszumos megoldást, akkor mindenképp beszerzem a tele véget is.

    Gondolom egy obinál (ha nem törött, karcos, stb) akkor a használt ellen nem sok ellenérv van, esetleg a sok expó a fókuszmotort megviselheti, de a fotózás önmagában még nem kellene, hogy a képminőséget befolyásolja, ugye?

  • Keem1

    addikt

    válasz Neck #30396 üzenetére

    Igen, ahogy azt már említettem, alapvetően én is jobban szeretem a natív üveget. Anno a kit része volt az adapter, így az se kivitelezhetetlen. De jelenleg egy kivételével mindegyik lencsém natív M, és a teleobi esetén is abban gondolkodtam. Csak a tényleges minőségétől féltem kicsit, de a neten elég meggyőző képek vannak. Alapvetően nekem a tele ritkábban kell mint a többi, a leggyakrabban a prime 22mm-t használom, és nem vagyok profi se (csak egy lelkes amatőr), így egy L-es USM tele több százezerért ágyúval verébre esete lenne. Ha kielégítő az M 55-200, az nekem tökéletes.
    Elvileg jó állapotú, használtat tudok venni, így nem is annyira zsebbe nyúlós.

    "van-e szükséget extra 50mm-re"
    Egyelőre nem hiszem, de ha a használt obinál maradok, akkor nem nagy extra költség fél-1 év múlva mégis váltani a tükrös obira (szvsz). Nekem inkább az a fájó, hogy az én szettem 50 mm-nél véget ér. Nincs tovább. Nincs 80 vagy 135 mm.

    Persze, mindenki azt mondja hogy tud angolul, de ha meg kell szólalni, akkor mégse :DDD Jó, ez se általános, de egy amerikai cégnél dolgozom, a nap 80%-ában angolul kommunikálunk és felvételi követelmény a fluent english, szóval jelen esetben asszem picit 'tán az átlag magyarnál jobban tudok angolul :B

    Köszönöm a sok segítséget, inkább lehet tényleg csak megerősítésre vártam, bízom benne, hogy be fog válni ez az üveg, ahogy eddig a másik három is.

    [ Szerkesztve ]

  • Keem1

    addikt

    Na srácok, még hezitáltam kicsit, de rájöttem, hogy az én büdzsémben olyan irgalmatlan különbségek nem lesznek, sokkal-sokkal többet költeni meg nem akartam, hisz még csak tanulom a szakmát.
    Végül egy használt, nem egészen két éves és makulátlan állapotú EF-M 55-200mm mellett döntöttem, szerintem nem rosszul. Igen, néha hiányzik az a +50mm, de tényleg csak néha.
    Bár az idő nem volt remek, ez az obi meg nem annyira fényerős, de ma a városligetben azért lőttem vele tesztképeket. Igazából kültéren, nyáron lenne használva, szerintem jó barátok leszünk. :C

    Köszönöm a segítségeteket, azt nem ígérem, hogy egy idő múlva nem akarom lecserélni, de addigra legalább már tudni fogom, hogy merre tovább. Az biztos, hogy ha nem is tökéletes módon, de szerintem egy hobbifotóshoz mérten tökéletes lett a sorozatom. Már várom a nyarat, hogy fasza balatoni, vonatos meg kirándulós képekhez használjam az új szerzeményt. :R

  • Keem1

    addikt

    válasz samsung88521 #30416 üzenetére

    Távol álljon tőlem, hogy belevau, mivel a "profi" fotózástól messze vagyok, mint Makó Jeruzsálemtől.
    De tényleg kíváncsi vagyok, miért fontos a JPEG kép?
    Én konkrétan a gépemen ki is kapcsoltam, úgyse használom, csak a raw képeket. Azokból meg aztán olyan jpeget csinálok, amilyet csak akarok. Összehasonlíthatatlan a különbség a gép által készített jpeg és az általam kidolgozott raw->jpeg kép minősége, részletgazdagsága, színei között.

    [ Szerkesztve ]

  • Keem1

    addikt

    Srácok, létezik szerintetek az EF-M 22mm f/2.0 obihoz hasonló, amnek kicsit szűkebb a látószöge? Ami a primejaimat illeti, van ugye a fenti, meg egy EF 50mm f/1.8 obi, mindkettőt imádom, (számomra) tökéletes képminőséget produkálnak úgy, hogy a két objektív került kb. 100k-ba együtt. A két zoomot mellettük alig használom (néha-néha felcsavarom, de csak ha a fenti kettő semmiképp sem megfelelő).

    Viszont, kéne a 22 és az 50 között valami, ami kb mint a 22-es képminősége. Adná magát a kérdés, hogy a natív M-es 32/1.4 obi, de a 22-esnek több mint a duplája árban. A fényerő is elég lenne 2.0-s. Mivel tudtommal Canon nincs, így más gyártó is szóba jöhet, de nem ismerem a többieket, hátha van valakinek tapasztalata.

    Tehát, ami kellene: Canon EF/EFS/EFM obi valahol 32-35 mm környékén, ~ f/2.0, képminőségben és árban valahol az EFM 22 f/2.0 magasságában. Legfeljebb 100k-t tudnék rá szánni.

    Ami esetleg elronthatja a kedvem, illetve lehetetlenné teszi az igényeimet, az kb. az a tény, hogy tapasztalataim alapján a 35 és a 85 mm-es obik a legdrágábbak.

    [ Szerkesztve ]

  • Keem1

    addikt

    válasz Plexicushio #30445 üzenetére

    Uhh köszönöm a javaslatokat, nézem is mindkettőt, remélem, megfelelő lesz valamelyik :R

Új hozzászólás Aktív témák