Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • T 1000

    aktív tag

    Sziasztok! Néhány tapasztalatot én is megosztanék veletek. Kezdem Görögországgal:
    tavaly nyár végén voltunk olcsó, buszos úton Sartiban. Az út olcsó volt, odafele ki lehet bírni a buszozást, a tenger tiszta, homokos a part, az árak olyan balatoniak. Egy apartmanban voltunk, a legrosszabb az volt, hogy a zuhanyzó, mosdó és a wc egy helyiségben volt, a zuhanyzó padlókifolyós stb, de ezen kívül nem volt gond, a kaja nem volt vészesen drága, higéni, elhelyezkedés ok, visszafele a buszozás viszont már nagyon fárasztó. Legközelebb vagy kocsival vagy repcsivel megyek, sok magyar autós volt lennt, akik ott kerestek szállást, viszont csúcsszezonban nem tudom ez mennyire biztos dolog.
    Ha jól emlékszem 40 rugó volt a busz+szállás

    Horvátországban 2x voltam, legutóbb 1 hónapja Biográdban. A tenger nagyon tiszta, higénia ok az apartmannban és a hotelekben is. Elég sok a tengeri herkenytű, ha magadra főzöl akkor nincs baj, a szállodai kaja nekem nem jött be. Tavaly csak úgy leugrottunk kocsival, Krk szigetén Krk városában kötöttünk ki 10 euró/fő/éj áron találtunk szállást. Viszont szerintem Horvátország elég drága, főleg az üdülőövezet (pl. étterem, ajándék, fakultatív programok stb) Szállás 10 eurótól, elhelyezkedéstől, szezontól függően, az autópálya elég drága+benzinezés.

    Egyiptomból most jöttem haza (6-an voltunk összesen), Hurghadán voltunk egy 5 csillagos szállodában, all inclusive ellátásban. Amit tudni kell, hogy min a 6-an megbetegedtünk, 2-en ott, négyen idehaza. A szálloda nagyon tiszta, ellátás ok, de a kaja nem Magyar gyomornak való. Az ember önkénytelenül elkezd zöldséget meg gyümölcsöt enni, na azt nem szabad, mert a fertőző vízzel öntözik. De ha viszel egy kis gyógyszert, vagy minden kaja előtt lenyomsz egy felest nincs baj . (nálunk akkor kezdődött, amikor elmaradtak a kajálás előtti tekilázások). Az ország nagyon szegény, te a tenger csodálatos. 60dollárért mentünk búvárkodni, ez egy egész napos, ebéddel, és 2 merüléssel egybekötött kirándulás, hát besz@rás milyen gyönyörű a tenger. A kairói kirándulás 85 dollár volt, indulás hajnali egykor, piramisok, ebéd stb, érkezés este 11-re. Húzós, de kihagyhatatlan program. Kirándulás a sivatagba 60 dollár quadozás, tevegelés, jeep, programok vacsi (én tuti itt kaptam el a nyavalyát), szerintem megéri. A fakultatív programok szerintem olcsók, ajándékok egész jó áron vannak (hűtőmágnem 1 dollár, vizipipa 10 dollár stb). Amit tudni kell még, hogy mindenképpen dollárt kell vinni, jobban szeretik az egyiptomi fontnál, az eurónál meg végképp. Én vittem sok 1 dollárost, lehet osztogatni baksisként. Összességében jó volt.
    Egy hét all in. repülővel 5* szállodában 153 000/fő, csak költőpénz kellett. Ja és valaki írta hogy a vízum 15k, hát nem, idehaza is csak 5 rugó, ott a reptéren meg 15 dollár...

    Tunéziában 2 éve voltam október végén, a tenger 25 a levegő 28-30 fokos volt, négycsillagos szálloda fp ellátással. Tunézia is szegény, fakultatív programok nagyon olcsók, csak alkudni kell, ajándékok is olcsók. Piát nem nagyon lehet kapni és rohadt drága (a bárban egy 2,5 decis sör akkor áron 800 ft volt) a kávézók, bárok olcsók (kivéve az alkohol), de mindenhol át akartak verni , pl 2 db 2 dináros kávéról kihoztak egy 6 dináros számlát stb, de a tenger szép, elég tiszta. Az egyetlen gond, hogy semmi látnivaló nincs, de pihenni jó, utószezonban pedig elég olcsó.
    2 éve október utoló hetében cakli-pakli 58 rugó volt 1 hét félpanzióval.

Új hozzászólás Aktív témák