Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Robi BALBOA #6761 üzenetére

    Szerintem el kéne már felejtsd ez a "minden teszt KAMU ahol a 480-jobb".

    Én legalábbis röhejesnek tartom, hogy egy techpowerup.com vagy pcgameshardver.de tesztet kamunak nevezel.

    ////

    Mivel az 5870 (asszem mindkettőnknek ilyen VGA van) jelenetősen olcsóbb a 480-nál és épp csak a lélektani határral lassab, azaz átlagban 10-15% van a 480 javára a tesztek szerint, én úgy gondolom a 5870 lehet az átlag user/gamer részére a jobb és főleg ésszerübb választás, ha csak az fps-t vesszük figyelembe.
    (A hardcore és presztizs vásárlókat most felejtsük el...)

    Viszont... azokon a teljesítményeken, amin egy ilyen top VGA-t szeretnénk használni, én úgy látom az ATI "dadog", és ez rontja a játékélményt néhány játékban.
    Hogy ennek mi az oka azt nem tudom, XP alatt és AI mélkül, valamint csökkentett beállításokkal, és a MAX_FPS korlátozásával ez a jelenség csökken és szinte minden játéknál az érzékelhetőség határa alá szorítható. (kivéve GTA4)

    Az eddig próbált NVIDIA kártyáknál (összes GTX, kivéve 295) ez a jelenség nem létezik, vagy csak minimális szinten van jelen.
    Ha a 470/480-nál sem lesz dadogás, vagy más zavaró mellék-jelenség, akkor lehet alternatíva átlag user/gamernek is az 5870-vel szemben.
    Persze akinél nem jelentkezik a dadogás (pl. gyengébb CPU), nem veszi észtre, vagy nem zavarja annak mindez nem számít.

    Nem vagyok NV fan, de aki hasonló problémákkal küzd ATI kártyákkal az próbáljon ki egy erősebb NV-t. Ahogy "zippofcy" is írta, kisimul a kép.
    És innentől már lehet cél a 470/480 beszerzése, mégha csak nyáron is, amikor alacsonyabbak szoktak lenni a hardver árak. (reméljük a forint is erősödik).

Új hozzászólás Aktív témák