Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #5065 üzenetére

    Ez aztán bőséges válasz. Kár, hogy tele van olyannal, amire azért nem kérdeztem rá külön, mert azt már tudtam, illetve még így is kimaradt pár dolog. :DDD
    - Szóval a 2x, 4x, 8x csúszka állás mit takar? 2x2, 4x4, 8x8, vagy...? (Vagy az AMD-nél eleve nem is definiáltak tetszőleges számú mintavételt külön a vízszintes és függőleges recékre?)

    Most csak a Borderlands-ben használom a forced SSAA módot 2x álláson (így általában simán fut, de az egyik pályán még is belassult, 4x-et még nem próbáltam most frissebb driverrel, de 10.1-el még nem bírta).
    De végül is ez érdekelt, hogy akkor nyugodtan hagyhatom is így a CCC-t, nem kell mindig átállítanom adaptív MSSA-ra, és alkalmazásvezéreltre, ha valami más játékot akarok indítani, mert ezek szerint így pont jó, hogy a DX9-esekre ezt pakolja (ha tudja, és azok valószínűleg úgy is deferrend techesek manapság...), a DX10+osokat pedig nem zavarja, hogy itt marad-e a csúszka...

    az egy szimpla OG megoldás mindenféle LOD optimalizálás nélkül
    Na jó, de már időtlen idők óta ott van a driverben, mint lehetséges opció. Én használtam is a 2x2-est, mikor 8800GTS-el játszottam végig újra a Half-Life 2-t, ami MSAA+AF mellett istentelenül tudott akkoriban "gyűrődni", és egész jól használható volt. (Még épp elbírta a G80 1440-es felbontáson a 2x2-t egy olyan játékkal, ami még az FX5800-on is el-el futott AA nélkül DX9-ben. :DDD)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák