Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paprobert

    senior tag

    válasz gbors #27309 üzenetére

    Szerintem nincs nagy különbség a véleményünkben.

    A Super vonal megjelenésééig megfejték azokat, akiknek nem számít az ár-érték arány. + kalkuláltak azzal, hogy két évig nem marad kielégítő a kereslet, emiatt még a kifulladás előtt hoztak egy nem túl jelentős frissítést, minimális ráfordítással.

    A dühöngők majdnem egy éves kiéheztetése után, a korábbi -egyes esetekben 0- előrelépéshez képest a Super sorozat már "jó" ajánlatnak számított.

    Ez a taktika, ahogy említetted, mentesítette a céget az árcsökkentéstől.
    Már látom magam előtt azokat a grafikonokat, amiken a 2018-as sorozat legrosszabb kártyáihoz mérik magukat, óriási előrelépést demózva. :P

    [ Szerkesztve ]

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz gbors #27309 üzenetére

    Pont így gondolom én is ahogy fent is leírtad.
    Annyit tennék hozzá a fentiekhez, hogy a bányászláz meg egyéb tényezők is segítették az NV-t, itt volt egy kitűnő alkalom, hogy megtudhassák meddig ér a takaró, meddig lehet nyújtózkodni. Az NV oldaláról a visszhangokat én is olvastam és szerintem olcsóbbak lesznek a kártyák, de a Pascal launch-kori árhoz nem hiszem, hogy sikerül visszatérnünk. Valahol a kettő között lesz az (i)gazság.
    A nagy Navi biztos hoz némi konszolidációt az árban. No de az AMD mit csinált a proci fronton is? Picivel az Intel alá árazott. Nem túl sokkal, csak annyival amennyi már gondolkodásra késztette a vásárlókat. Szóval a Nagy Navit is úgy fogják árazni, hogy az NV áraihoz lesz közelebb. Így nem lesz igazi árverseny. Persze az alsó szegmensekben így is úgy is csökkentenie kell majd az NV-nek. Ott a konzolok miatt is talán. De lehetetlennek tartom azt, hogy a 3080 Ti-nek legyen kihívója. És a szakadék nem lehet túl-túl nagy a 3080 Ti és 3080 között árban. Ez meg az alsóbb szegmens árát is feljebb húzhatja.

    Csak ki ne hozzanak még egy csodafeature-t az NV konyhájából mert tökönszúrom magam... Adjanak nyers erőt és kész, a többi duma felesleges. Ugyanezt üzenem az AMD-nek.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák