Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Loha #12375 üzenetére

    Biztató, de én ennek ellenére sem mennék bele újra egy CF-be (vagy SLI-be).

    A maga idejében sok megoldás tűnik használhatónak. Egész addig, míg olyan, akár előre nem látható irányba nem kezdenek el menni a játékmotorok (vagy akár a frissebb GPU architectúrák, és velük a driverek, amik eldobják a régi megoldások támogatását, vagy legalább is naprakész optimalizálását), hogy valamiért inkompatibilisség, gyakorlatilag használhatatlanná, vagy legalább is nevetségessé válnak az adott multi-GPU megoldások.

    Sőt, szerintem a HD4870x2-nek például nevetségesen hamar szüntették meg a támogatását.
    Most a HD5850 már majdnem olyan régóta van a gépemben, mint amennyit a HD4870x2 tölthetett volna benne azelőtt, hogy megszűnt hozzá a hivatalos driver támogatás. Tehát, ha nem cseréltem volna hamarabb más okból, akkor rá lettem volna kényszerítve olyan időn belül, amennyit egyébként tölthetne nálam néha egy kártya, mikor nincs vele különösebb gond. Mert egyszerűen elszanálták a HD4 driver támogatást, szerintem meglepően korán (még az egy GPU-s megoldást nézve is korán, de főleg a multi-GPU miatt kényelmetlenül). Még azzal sem lehet érvelni, hogy az csak DX10.1-es, mert a DX11 az elvben visszafelé kompatibilis 9.0c-ig.

    Persze lehet érvelni, hogy aki SLI-t, CF-et vesz, az nem hosszútávra tervez, hanem pillanatnyi csúcsot akar (és azt akar majd megint, amint lesz új generáció, így sohasem évülnek el nála ténylegesen a kártyák), de szerintem senki sem lehet abban biztos, hogy mikor mit fog csinálni (ó, főleg a közelmúlt gazdasági helyzetében, mikor munkahelyek és árfolyamok repkednek). Én sem hittem volna, hogy 2 évnél tovább marad nálm a mostani VGA-m, mégis így lett. Illetve veszteség az is, ha erősen leértékelődnek az ilyen megoldások haználtpiaci árai (ami persze az egy nyákon több GPU-ra értendő, ami most nem nagyon van kilátásban, de létezett és a lehetőség elvben mindig megvan).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák