Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz Löncsi #10947 üzenetére

    hát ez egy nagyon érdekes cikkecske. el is tudom hinni, hogy korrektek benne az infok. ezeket vettem ki belőle:

    látszik az adatokon is, hogy a GK106 egy 3/4-edelt GK104, ami némileg meglepő - eddig az volt a jellemző, hogy a 2. és a 3. tier között a GPU nagyjából feleződik. így szemben a fermi generációval, a 3. tier versenyképes tud lenni az AMD 2. tierjével.
    érdekesség az 1 SMX letiltása - ld. később.

    az eddigi GK104 tesztek alapján elég jól látszik, mi hogyan befolyásolja a Kepler GPU-k teljesítményét, úgyhogy számolgattam egy kicsit, mit lehet várni az 5 SMX / 960 ALU / 80 TEX / 24 ROP / 192-bit felépítésű kártyától. ha a GTX660-at tekintjük 100%-nak, akkor:
    GTX660Ti: 115-120%
    GTX680: 145-150%
    vagyis a GTX660 teljesítmény terén egy korrekt középkategóriás kártyának ígérkezik, valahol a 7850 felett, de a 7870 alatt.

    mi lenne, ha nem lenne letiltva az 1 SMX? érdekes lenne - akkor a különbség a 660Ti-hez képest csak 6-8% lenne. ezek alapján viszont arra számítok, hogy a 660Ti egy idő után szépen csendben átmegy GK106 alapra, esetleg kicsit magasabb órajellel. hmmmm...

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák