Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maajsz

    senior tag

    válasz X Factor #7623 üzenetére

    Minden extra okoz input lagot, akárhogy is nézed mivel valamilyen számítási folyamat van mögötte. Még a g-sync is, csak valaki számára maximum elviselhető. Én spec Destiny pvp-zek és látok fps csökkenést g-sync on-al.
    Ezt a v-sync+adaptiv sync dolgot nem is értem. Az utóbbi konkrétan azért jött létre, hogy elengedhesd a v-syncet, úgy hogy ne legyen tearinged. Most ha egyszerre tolod melyik kap prioritást? Ha van adaptív synced akkor az figyeli mennyi fps-t tol ki a karid, ha beesik a monitor max frissítése alá, oda lövi ahhoz a Hz-et, a kettő meccsel nincs tearing örülsz.
    Ha v-syncezel akkor pont ellenkezőleg, az a monitort figyeli és ha megvan a max "frissítésnyi" fpsed oda lockolja, ha nincs akkor a felezi és ahhoz lockolja és visszatart egy egész képkockát amíg a kövezkezőt teljesen ki nem rendereli, kvázi ugyanazt a framet 2x látod, mindaddig amíg megint el nem éred a max Hz-nyi fps-t (ez az ami elviselhetetlen input lagot mutat be).
    Ha meg a kettő egyszerre van akkor kvázi redundáns a v-sync az adaptív mellett, mert az eleve csak a max Hz-hez igazítja az fps-t, amihez eleve igazodik a max Hz :F
    Ebből persze az az eset kimaradt amikor több fps-t tolsz ki mint a monitor max Hz, de nekem az nem okoz durva teariget egyáltalán, ha meg zavar arra ott egy szimpla frame cap azt csá.

Új hozzászólás Aktív témák