Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hegyirabló

    veterán

    válasz ***ANDRÁS*** #4811 üzenetére

    Jaj, ne haragudj, nem vettem észre, hogy ezt nekem írtad!

    Amikor a 27 colos AOC-ot megvetted, akkor előtte más méret volt? Mert nekem korábban (meg egyelőre még most is) 22 colos IPS monitorom van/volt, azzal nem volt szem és fejfájás problémám a három év alatt, mióta meg van. Kifejezetten akkor jelentkezett ez, amikor a 27 colost megvettem, de már fél óra használat után. Az éjszakai fénnyel az a bajom, hogy iszonyat rontja a felhasználói élményt, hát tök sárga tőle minden. Az biztos, hogy most már kifejezetten valamilyen kék fény szűrős monitort fogok venni, ahány gyártó, annyiféle néven nevezik ez (Blue Light Reduction, Low Blue Light, stb). De monitoros topikban azt írják, hogy ezek alapvetően szoftveres szűrések, nem sokban különböznek a Windows Éjszakai fénytől. Az biztos, hogy a szemüvegre kértem kék fény szűrőt, mutatták próbalencsével, szinte észrevehetetlen, hogy rajta van ez a sárgító réteg.

    Ezt a vibrálás dolgot, illetve annak kamerával való tesztelését olvastam külföldi fórumon is, próbálgattam is, de nem tudom, hogy mit kellene látnom, mert akár a 165Hz-est, akár a 75Hz-est, akár a laptop 60Hz-est nézem, nem látok vibrálást.

    Egyébként a Reddit pár fórumtémája szerint a nanoIPS okozza ezt. Az tény, hogy a két monitor, amivel ez a bajom volt, mindkettő nanoIPS volt. Ezeket most már kerülöm, mint a a pestisest.

    Szemcseppet fogok venni, bár eddig sosem kellett, ártani nem fog. Bár igazából nem száraznak értem a szememet, hanem káprázik, fényérzékeny, fizikai érzetre olyan, mint ha ki akarna fordulni, keresztbe akarna állni. És hasogat a fejem.

    Rengeteget segítettél, köszönöm!!! :R

    [ Szerkesztve ]

    Aquila non captat muscas.

Új hozzászólás Aktív témák