Új hozzászólás Aktív témák

  • detroitrw

    addikt

    válasz Sisco2 #702 üzenetére

    Jelen pillanatba tudom tartani az általam kívánt küszöbértéket, mivel a házam kialakítása miatt egy 200-as ventivel (a vga segge egy síkba van a ventivel) gyakorlatilag ki tudom húzni a vga által termelt hőt, így valamivel alacsonyabb fordulaton tud üzemelni a venti (bár így is ritkán felpörög 50%-ra)
    csak hát kevés ilyen kialakítású ház van ahol így meg lehet oldani, ez se egy gyári megoldás mert a ventit megfordítottam, hogy ne befele pumpálja (csak kavarná a termelt hőt) a levegőt hanem hogy kiszívja a házból

    (#703)(#705) lowzor:
    van tapasztalatom a ventiprofilozással, anno bios szinten is módosítottam őket, hogy ne kelljen mindig állítgatni, ha valami történik ...

    csak ez a széria olyan gyenge borda szinten hogyha nem érsz el egy bizonyos légszállítási teljesítményt akkor folyamatosan nő a hőmérséklet
    és 70-től meg már lehet számítani a throttling-ra
    annak meg túl sok értelme nincs, ha pl. 45%-os ventivel éri el azt a légmennyiséget ahol már stagnál (vagy esik, nő) a hőfok és azt a "parabola ívet" nyújtod vagy zsugorítod
    a 1070-es szériánál is még meg tudtam oldani (a borda mérete miatt) azt, hogy (~35°C -on volt az idle) 45°C-ra (ahol már megkapja a terhelést a vga) a gyárihoz képest magasabb venti fordulatot társítottam, így ennek hatására a hőmérséklet növekedése sokkal laposabb és a max hőfok is alacsonyabb lett, és kisebb ventifordulaton mert a borda végezte a dolgát

    nézd meg a 1660-as hőmérséklet diagramját, amikor megkapja a max terhelést közel függőleges a növekedés
    nyilván ezt a függőleges növekedést lehet csökkenteni, ha pl. alapból ~20%-on forog a venti, de ezen kialakítású vga-nál szükség van az adott légmennyiségre, hogy kordába tudja tartani a hőfokot
    tehát a ventiprofilozás ezeknél nagyon keveset számít

Új hozzászólás Aktív témák