Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lidl

    senior tag

    válasz Szinyák #9909 üzenetére

    Üdv,

    158k volt, az iPon-ban. "GS"

    Nos a tapasztalatok:

    A kártya nagy, tényleg nagy. Az adatlapja szerint 285 mm.
    Egy egyszerű, alap házam van. Sharkoon T9. A leírás alapján 300 mm-es kártya fér bele.
    1,5 cm, nem gond, belefér.
    Nem fért be...
    Több dolog együttállása volt a gond.
    - a kártya 2,5 slot-ot foglal.
    - Asrock H97 K1ller alaplapom van. Az első slot egy PCI-e x1 -es, a második a PCI-e x16-os
    - A házban elforgatott HDD keret van, előtte egy venti.

    Nos azért nem fért be, mert egy a HDD keret kb. 10 mm-el beljebb van, mint az 5,25-ös fiókok, a kártya 2,5 slot vastag, és mivel a PCI-e x16 -os slot egyel lejjebb van, ezért belelógott ebbe a HDD keretbe :(

    Nem voltam ideges...

    Úgy oldottam meg, hogy kiszedtem a ventit a keret elől, majd kicsavaroztam a keretet és előrébb tudtam tolni. Így fért be a kártya.
    Szóval aki ilyet tervez, az számítson rá hogy nagy, nagyon nagy a kártya.
    (Én meg lassan nézek egy nagyobb házat ;) )

    A tesztek:
    Egy EVGA GTX970-em volt. Szerintem kicsit hangos volt. Többnyire v-sync-el játszom, FHD-ben. kb. 65-72 fokos volt általában a kártya, közepes hangerejű hűtéssel. Max. 60%-ot pörgött a venti, ami olyan 3500rpm.
    Ennél szinte semmi hang nincs.50-55%-on max 1500rpm. Szinte semmi hang.
    3 játékkal teszteltem.
    Witcher 3, Fallout 4 és Rise of the Tomb Raider.
    Mindent maxra állítottam. A W3-nál és a RoTR-nél izzadt szegény 970. A Witcher-nél 77 fokos volt és 76%-on pörgött a venti. Így csinált kb. 50 fps-t (és a vadonban voltam, nem Novigrad-ban)
    Ezzel szemben a 1070 61 fokos volt 56%-os ventivel. és így csinált 85-90 fpst (minden ultrán, haj ki)
    RoTR-nél 970-en 66 fps volt az eredmény, 1070-nél pedig 116 fps.
    Sajnos a Fallout 4-ben nem tudtam fps-t nézni, mert nincs lehetőség egyszerűen kikapcsolni a v-sync-et, valamint rossz hatással is lenne a játék fizikájára.
    A lényeg, hogy a 1070 max 53 fokos volt, 37%-os ventivel.
    Még egy Unigine Valley-t is futtattam, de csak a 1070-en. 3820 pont (91,3 fps, max 63 fok) (régi mérésnél a 970-en 2484 / 59,4 fps volt)

    Ja, a kártya 2037 / 8012 MHz-re boost-ol, kb. 63 fokon. 5-10 percen belül ez nem változott.
    OC-t még nem tudtam kipróbálni. Nincs rá időm és energiám ;)

    Egy szó, mint száz, a kártya gyors és nagy :D
    Erre készüljön mindenki aki ilyet vesz.

    Köszi a figyelmet (és bocs a hosszú posztért)
    És köszi a grat-okat, ezek leginkább életem legjobb kártyájának szólhatnak :R

    Lidl

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák