Új hozzászólás Aktív témák

  • HUNgabus

    senior tag

    Üdvözlet

    egy szakmai kérdéssel fordulnék hozzátok, gyermekem gépével kapcsolatban,

    jelenlegi konfig :

    Gigabyte GA-X58A-UD3R v2 ( Intel Tylersburg X58, Intel Nehalem )
    QuadCore Intel Core i7-930, 3533 MHz (22 x 161)
    3x2 GB Kingston 9905403-140.A00LF DDR3-1333 DDR3 SDRAM
    Ati 5850 1 GB
    600 W Zalman táp
    120 GB Intel SSD

    a mai játékok többsége már el se indul neki, így gondoltam meglepem karácsonyra egy új VGA kártyával, olvasgatva a teszteket fórumokat, egy Palit vagy Gainward 1070 8GB mellett döntöttem, a bolt ahol venni szerettem volna viszont lebeszél róla mondván ebben a gépben úgy se tudná kihasználni, kevés és lassú a RAM, gyenge a CPU, kevés a táp, és még a házba se nagyon férne be ( szerintem igen )

    a kérdéseim azok lennének hogy :

    1. Tényleg kevés ez a konfig a mai játékokhoz ( FHD monitor, FPS játékok, COD, stb. )?

    2. Ha a gép nagyjából elég akkor mi az amit ki kellene cserélnem benne? ( táp? több RAM, stb. )

    A srácok szerint az a legnagyobb baj hogy ezt a gépet nem igazán éri meg fejleszteni mert ebbe az alaplapba már nem jók az új CPU-k, RAM-ok, ami jó bele az meg nem ad lényegi gyorsulást, vagy nem éri meg anyagilag.

    Szerintük adjam el így egybe az egészet ( szerintük kb 100-120 ezer ) és vegyek egy teljesen mai, új konfigot, kb 350-400 ezerért.

    Amit ajánlanak :

    Intel Core i7-6700K 4GHz LGA1151
    ASUS Z170-A ( min 6 sata kell )
    nVidia 1070 8GB
    2x8 GB DDR4 ( 2600-3000 MHz )
    FSP vagy EVGA 800 W táp
    közepes torony ház
    hűtők, kábelek, stb.

    az előző gép is hasonló árfekvés volt vagy 6-7 éve talán, és ha belevágok vmi újba akkor megint olyat szeretnék ami szintén kibír jó pár évet,

    Köszönöm előre is a hozzáértő válaszokat és segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák