Új hozzászólás Aktív témák

  • zippofcy

    senior tag

    Ez a táp kalkulátor marketing hülyeség.
    Az én konfigomra (GTX275 700/1300-on, PhenomIIx2 X4 3.7-en, 4db HDD) kidobott 850W-os tápot.
    Közben meg a régi 450W-os Chieftecem épp hogy nem bírta el (Furmark ment, de pl. Crysis alatt néha lekapcsolt a gép) a mostani Corsair VX450W-om meg simán viszi.
    Szal ennyit erről ...
    (wattmérővel mérve idlében 180W, játékok alatt 250-380W, Furmarkban 420W a fogyi)

    Ez kb olyan mint tavaly nyáron a régi 4850-es VGAm helyett mindenki a 4890-est ajánlotta , vagy hogy várjak a DX11-es ATIkra.
    Nem hallgattam rájuk, megvettem a GTX275-öt 40+ÁFÁért.

    Közbe kiderült hogy a tessalationhöz 100+ ezres VGA kell hogy normális sebességgel fusson, a többi DX11-es feature vagy nem látható vagy nem használják, én meg a Maffia 2-őt medium physixel (kis tweakkel hogy csak a főszereplő ruhájára hat a fizika) a benchmarkban 52 fsp-t elérve (1680-ban) tolom. ;]
    A VGAm nem utolsósorban most többet ér mint mikor vettem. :P
    És a Guitar Hero se szaggat Geforceon, az ATIkkal ellentétben :K

    (procimat is 25-ert vettem, és a 15 ezres alaplapomban kb úgy teljesít játékok alatt mint egy i7: [link] de a VGAmhoz az i7 se lenne jobb.
    de mondhatnék Adobe CS5-öt is, mert az is használja a GPUm)

    A VGAkra nagyobb hűtőt rakni meg sokkal veszélyesebb mint a régit rajta hagyni.
    Kivéve ha már túlmelegszik és lefagy.
    A 4850-esem majdnem két évig működött hibátlanul (Asus 1 slotos hűtésű volt, simán felment 100 fokra, a ház hátulját se lehetett megérinteni a slot körül amibe volt)
    De ha rosszul rakod fel a hűtőt és a ram mondjuk túlmelegszik, az JAVÍTHATATLAN.
    A GPU ha túlmelegszik leáll és kész. Nem beszélve arról ha egy áramkört sértesz meg.
    Ráadásul csak 3Dben van nagy hangjuk a gyári coolereknek ... de aludni amúgy sem egy üresjáratban is 150-200W-ot fogyasztó gép mellett érdemes, mikor egy atomos netbookot / kis asztali gépet 50 ezer körülért be lehet szerezni használtan, és az 10-20W-ot fogyaszt !!! Hány hónap alatt hozod be az árát a villanyszámlán? 2? :U

    Vízhűtés is kidobott pénz (csendességet lásd fentebb, húzni meg alig lehet jobban vele mint léggel, de főleg nem annyival fentebb mintha a vízhűtés árát egy nagyobb procira költené az ember)

    De persze vkikből meg kell élni a kereskedőknek is ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

Új hozzászólás Aktív témák