Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPeter

    addikt

    Gondoltam, megosztom veletek, hogy nekem is van egy "veterán" G80-asom, amit pont a születésnapomra vettem magamnak :DDD több mint egy éve :D.

    Azóta is rendesen működik :) , és remélem nem sértődött meg szegényke, hogy a második gépembe az utódját (G92) tettem nem is olyan rég. Bár lehet, hogy várnom kellett volna egy új ATI-ra. ;)

    Még valami: a szakmai topikban csak azért írtam be az oda postolt hamis ATI-kártyával kapcsolatban, hogy világossá váljon, a kérdéses kártyahamisítás már lejárt lemez, annak idején sokat beszéltek róla netszerte - és mert tudtam, hogy sokan csak a flame-et fogják szítani miatta - meg is történt. A moderátori topikban pedig azért jeleztem a flame-et kicsivel később, mert egy szakmai témában semmi keresnivalója a töménytelen offnak és a veszekedésnek, egymás sértegetésének, magyarul a flame-nek. Ez nem "wamzerkedés" - ez egy szakmai fórum, amiben jó páran évek óta rengeteg szakmai hozzászólással igyekszünk egy bizonyos színvonalat tartani, ami igen könnyen felületes ökörködéssé silányulhat, ha nem vesszük szigorúan a fórum alapelveit. Mivel én itt moderátor nem vagyok (van egy másik nagy szakmai fórum, ahol igen), így inkább jeleztem az illetékeseknek. A privát üzeneteket inkább nem kommentálom, hanem betudom az indulatoknak. Részemről szent a béke. ;)

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz KillHates #147 üzenetére

    Nekem nem nyílt volna ki a zsebemben semmilyen a bicska, én gyakorló moderátor vagyok, töröltem és bannoltam már eleget :DDD (van is "jó" hírnevem ennek köszönhetően), megértem a moderátorokat, házigazdákat. És még csak "zöld" sem vagyok, mivel az igényeim és a kínálat alapján veszek aktuális (általában csúcskategóriás) kártyát, ami felőlem lehet ATI, Nvidia, vagy bármi más. A stúdiós gépeimben például a mai napig Matrox Parhelia kártyák vannak, mert oda az a legjobb (két monitor + preview felállásra), szívás is volt olyan konfigurációkat összerakni tavaly, hogy gyorsak is legyenek (Core2 Duo) de a régi AGP-s Parheliák is menjenek bennük, valamint a Canopus professzionális szerkesztőkártyák is jól működjenek az alaplapokban. :D A hamis kártya miatt sem azért szóltam, mert valamelyik (zöld vagy piros) oldalnak ciki, hanem mert előre láttam, hogy a sok agyas mit fog rá reagálni. Persze lehet, hogy pont ettől szabadult el a pokol, ez már csak ilyen - én sem vagyok hibátlan (szar is lenne).

    [ Szerkesztve ]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Laraxior #151 üzenetére

    Persze, hogy ugyanolyan fórumozó vagyok, de mivel tudom, mit jelent rendet tartani egy nagy közösségben, ezért megértem a moderátorokat. :D

    [ Szerkesztve ]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz KillHates #153 üzenetére

    Nem igazán láttam semmi kivetnivalót a moderáció tevékenységében. Érthető, ha nem vizsgálódnak napokig, hanem gyorsan gyomlálnak - és ilyenkor néha olyan hozzászólás is áldozatul esik, ami nem biztos, hogy szemétre való. A moderációt nem szabad, hogy egy teljesen elfajult helyzetben döntően az befolyásolja (vagy korlátozza), hogy az egymásnak esett fórumozók közül ki az újonc és ki nem. Aki többet tett le az asztalra egy fórum életében, óhatatlanul más el elbírálásban részesülhet, de ha már nagyon durva dolgok folynak, a moderátort nem befyolásolhatja egy fórumozó pozitív előélete a gyomlálás során. Az ilyen "oltás" meg "vérpistike" kifejezések meg jól hangzanak az egymást táskával gyepáló hetedikesek szájából, de azért - remélhetőleg - itt normális, felnőtt(ként gondolkodó) emberek kommunikálnak, akiknek - ha elszalad velük a ló - viselniük kell a következményeket, amennyiben durván megszegik a fórum és egy közösség elemi szabályait. :) Tényleg ne irigyeld a moderátorokat, néha nagyon vacak "munka" ez.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Elmör #175 üzenetére

    Ha a CD/DVD-meghajtó látszik a BIOS-ban rendesen, akkor próbálj egy helyrállítást egy XP-telepítővel.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Elmör #179 üzenetére

    Safe módban sem indul el a nyamvadt XP?

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz KillHates #181 üzenetére

    A moderátorok nem rendőrök és egy fórum nem demokrácia. A szakmai fórumokban folytatott offolás és flame a normális fórumozókat és a fórum alapvető funkcióját zavarja meg. Nem csak azokat kell nézni, akik odajárnak egy topikba mondjuk marhulni, hanem a csendes többséget is, akik csak olvas(ná)nak, ha lenne mit (a flame-en meg az offon kívül). Nincs kilopódzás meg rendőrök kihívása, kicsit túlreagálod ezt a dolgot, ez nem egy haveri grund (leszámítva a kimondott társalságra és offolásra fenntartott nem szakmai részeket, mint amilyen ez is). Ez egy meghatározott szabályok szerinti online kommunikációs felület, amely csak annyira működik olajozottan, amennyire a közösséget alkotó fórumozók hagyják. Ezernyi hozzászólással rendelkező (elvileg tapasztalt) fórumozónak meg hadd ne kelljen már magyarázni, hogy mi a netikett - meg hogy milyen felhasználási feltételeket okézott le a regisztrációja során.

    [ Szerkesztve ]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Anthony28 #197 üzenetére

    Szerintem nem nekem köszönhetitek. Másrészt meg nem veled társalogtam. Kicsit túlreagálsz pár dolgot, úgy látom, de lehet, hogy felétek ez a divat. :D Lazíts már.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Anthony28 #200 üzenetére

    Egy: nem magyarázkodtam. Kettő: nem érdekel a véleményed. Csak Téged minősít a stílusod. Rég rossz, ha a normális hangnem szerinted túlzó "nyájasság" és az erőszakos feszengés a default. Az egész téma nem ér ennyit.

    [ Szerkesztve ]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Új hozzászólás Aktív témák