Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lopa

    csendes tag

    válasz jacksonfive #2337 üzenetére

    ez jött ESET viszonteladói hírlevél-ben

    Frissítési hiba

    Tisztelt Partnerünk!

    Tájékoztatjuk, hogy az ESET NOD32 Antivirushoz és az ESET Smart Securityhez 2010.09.02-án 15 és 18 óra között frissítő szervereinken hibás frissítés volt elérhető, melynek letöltése bizonyos esetekben a számítógépek lefagyását okozhatta.
    Az 5417-es és 5418-as vírusdefinícóra történő frissítés után a NOD32 kernel hibás újraindítási rutinja bizonyos esetekben a 80-as porton történő kommunikáció megszűnését, illetve a számítógép lefagyását okozta.

    Érintett operációs rendszerek:
    Microsoft Windows 2000
    Microsoft Windows XP Professional SP2
    Microsoft Windows XP Professional SP3
    Microsoft Windows XP Professional 64 bit Edition
    Microsoft Windows Small Business Server 2003
    Microsoft Windows Server 2003
    Microsoft Windows Server 2008 R2
    Microsoft Windows 7

    Az ESET javította a hibát, jelenleg már az 5419-es frissítés tölthető le a szerverekről, amely helyes kernel indító rutint tartalmaz. Amennyiben a számítógép már befrissült az 5419-es verzióra, annak újraindításával a kernel modul helyesen betöltődik, és a hiba megszűnik.

    Amennyiben van olyan számítógép, amely még nem frissült, a következő fix lefuttatásával a hiba orvosolható: http://download.eset.com/special/eset_update_fix.exe.
    A fix törli a hibás adatbázisokat és újraindítja a kernel modult. A fix futtatása után kézi (vagy Remote Administratorról indított) frissítés szükséges. A fix futtatható az összes érintett operációs rendszeren.
    A kernel újraindítására csak bizonyos modulfrissítések után van szükség. Az ilyen frissítésekre az ESET külön ellenőrző rutint vezet be a hasonló esetek elkerülésének érdekében.

    A hibáért elnézést kérünk.

    Üdvözlettel,
    Az ESET magyarországi csapata

  • nebancsa

    senior tag

    válasz jacksonfive #2337 üzenetére

    Igen én is egésznap szívtam ezzel... :W
    Legalább most tudom én is az okát... :R

Új hozzászólás Aktív témák