Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz Pikari #69 üzenetére

    Szerintem te nagyon el vagy tévedve. 95-ben a mi sulink nagyon el volt látva gépekkel, mert volt egy terem 486-osokkal és egy különteremben volt egy P 1-es is. Akkoriban nem is emlékszem, hogy valakinek lett volna 386-osnál komolyabb gépe, de az is inkább befolyásos szülő otthoni gépe volt, a gyereknek meg esetleg C64.
    Az árakkal meg végképp hülyeséget beszélsz. Én 2000-ben vettem az első gépemet, ami egy Celeron 400, 128 GB SD Ram, TNT 2 Pro és egy 19"-os CRT monitor 300.000 Ft volt.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Pikari #69 üzenetére

    Bezony, ha helpdesk kellett a DOS-hoz, nem otthon találta meg az ember a választ, ahogy a szoftverbeszerzés sem feltétlenül a családi kasszát terhelte, legfeljebb csak az üres lemezek megvásárlásának formájában.

    Amúgy meg vigyáztam a könyveimre és képregényeimre, a NES-t is már 2,5 éve nyúztam akkor, az égvilágon semmi ok nem lett volna arra, hogy távol tartsák tőlem a CD lemezeket.

    Az első gépem '95 karácsonyán egy 386DX40 volt 4 MB SIMM RAM-mal (pár hónappal később 8 MB-ra bővítve az Ecstatica miatt), 512 kB-os Tridenttel, 80 MB-os Conner HDD-vel, 3,5"-os floppyval, egy kis AT toronyban, 14 hüvelykes analóg Supercom SVGA-val + DIN-es billencs + atomhulladék Genius GM-6 egér, ami annyira ótvaros volt, hogy inkább kurzorok/spacebar kombóval vittem el a Dune 2-t az utolsó pályáig. PC speaker ofc. Másodkézből 85 pénz volt cakkpakk, a Vadász utcai Ready-ből.

    Még most is emlékszem rá, mikor bemegyünk az üzletbe és megnézem a gépet. A megszakértés abból állt, hogy DOS-ból indítottam egy Norton Commandert. :DDD

    Jó kis vas volt (a halott moncsi még mindig megvan, húzta pár évet), de kb. egy év után váltotta egy 486DX-40 (majd Am5x86-P75), S3-mal, 540-es vinyóval (900 MB-ra duplázva), CD-vel és Sound Blasterrel + Win 95 Plus!, mint OS. Az Alien 4 trailer, és az áhítat, hogy szoftverrel is van eject. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

Új hozzászólás Aktív témák