Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FerNandor

    őstag

    válasz .mf #606 üzenetére

    Köszi.
    Fotoptixnél 649 a Z6 II. Ott rendes gari van vajon? google-ön nagyon jó véleményekkel vannak a boltról és az eladóról. Igaziból arra is gondoltam, hogy a Sigma 105-ös obit, ha nem adom el, akkor ugye vennék hozzá egy FtZ-t, akkor lehet jó lenne egy Nikon AF-S 85mm 1.8 F bajonett is, elvileg ezek is nagyon jók az adapterrel, minőségre is. De majd ti megmondjátok, mert azt is olvastam, hogy nem mindegyik teljesen jó. Az AF-D régebbi obiknál meg nem megy az AF egyáltalán, ha jól rémlik.

    Igaziból nem olyan sürgős, de olyan szempontból igen, hogy ahogy nézem a D7200-at és obikat még jó áron el tudom adni és kevesebbet kell így a Z-re ráfizetni. Z6 III-ra stb, meg nem várok, mert úgyis csak drágább lesz ettől, és ez is már túl van a lélektani határomon :D Főleg, hogy D750-et néztem kezdetnek. Nem tudom amúgy...de azt azért kb biztosnak látom, hogy ha Z6 II lesz, akkor 650-ért inkább új és nem veszek használtan picit olcsóbban itthon, se külföldről, főleg, hogy elég xar megint a forint. A Z5 viszont több, mint 200 ezerrel olcsóbb újonnan. Alapvetően amúgy hosszú távra tervezek mindennel, szóval ha megveszem és beválik, nem valószínű, hogy egyszer eladom.

    Ezeknél a MILC-eknél is lehet hosszú távra tervezni vajon? Tehát nem vállalkozáshoz lenne, akkor vajon örök mint a nyomorúság, vagy várható, hogy mondjuk 10 év múlva már nagyon be fog laggolni vagy vajon nagyon érződik majd, hogy "elavult"..? Mert a DSLR-nél ilyennel nem találkoztam 15 év alatt. Pl. a D60 is ugyanúgy működik, mint az elején, de ugye azok azért tök más szerkezetek.

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

  • Timer

    veterán

    válasz .mf #606 üzenetére

    "Ha nem nagyon sürgős a dolog, akkor a helyedben még várnék. Jövőre már elég valószínű, hogy végre érkezik a Z6III, ami végre jobb AF-et kap. Ha mozgó, futó gyerekeket akarsz fotózni, ahhoz sokkal jobb lesz. Igaz, az várhatóan még drágábban fog indulni, mint a Z6II."

    Én meg ilyen célra a helyében néznék egy Sony-t... Mondom ezt Z6II userként. Nem hinném, hogy olyan baromi nagyot tudna gurítani a Nikon, ha eddig nem sikerült. Ebben a vázban is megfizettették a két darab Expeed procit, de minek? Meg sem próbálják javítani az Af-et, vagy ha ez a javított, akkor kíváncsi vagyok, első genes Z6-tal egyáltalán hogy tudtak fotózni. Két napja is úgy felb@szott, hogy mielőtt földhöz kúrtam volna, inkább eltettem szépen, és elővettem a D750-et. Nincs szemfókusz, de ha legalább zöld az a k_rva keret, akkor éles lesz a kép. Egy FTZ-zett 50 1.8G-vel sikerült családi rendezvényen olyan homályos képeket lőni, hogy nem is hittem el. Megnéztem utólag Nikon Studio szoftverben, jó helyekre rakta a fókuszt, 1/800 alatt nem volt záridő, és így is szisztematikusan mellé lőtt. Nem bemozdult, masszív front fókusz volt, de centikkel, ember... D750 ugyanott, ugyanúgy simán éles és pontos képeket lőtt. Kezdem azt gondolni, hogy vagy az én vázam a sz@r, vagy valami csoda történt, hogy az emberek nem mentek vissza csapatostól, hogy felnyomják a Nikon seggébe a kiváló terméküket.

    Lehet, ki kéne próbálnom egy Z prime-ot, mert ez az FTZ-s dolog úgy tűnik, mégsem száz százalékos. Érdekes, mert a 85 1.8G meg ugyanitt tökéleteseket lőtt, de az általában pontos 70-200 tamron is elvérzett. Valószínűleg a kevés fény ölte meg, mert szobában fotóztam HSS vakuval, ülő embereket, és az AD200-ban nincs modellfény. Expo szimulációt kikapcsoltam, hogy lássak is valamit, ISO100, F8 (több ember a képen eltérő távolsággal), 800-ad a mozgolódó gyerek miatt, és bamm, az 50-es becsődölt. Ez volt vele a második kalandom, mert múltkor egy "éles" fotózáson is játszotta ezt a hárombólkettőmellément játékot, pedig az természetes fényen történt. Vicces módon lenscal ábrán pontos, ki érti ezt?!

    Fotoptix téma: a D750-em tőle van, és igazából jó áron volt, de tisztázzuk, szerintem Ő is einfinről vagy valami ilyen helyről veszi nagytételben. A hazai garancia 3 év, de 3 év csak nála. Ha holnap eltűnik, akkor baszhatod. Egyébiránt, a 70-200 Tamron G2-őm is tőle van, és amikor panaszkodtam az élességére (utólag persze kiderült, hogy csak alaposan kalibrálni kellett ), segített tanácsokkal, meg felajánlotta, hogy vigyem fel, és ránéz Ő is. Olyan nagyon nem erőltette azért a dolgot. Ezzel érdemes számolni vásárlásnál.

    FerNandor: csak azt tudom írni, amit korábban is. Ha nem fotózol természetes fénynél félsötét szobákban, nyugodtan vedd a D750-et. Lehet, hogy nem olyan fancy gép már, meg nincs eyeAF, de hogy írtam is, ha zöld fókuszt fog valahol, akkor az éles lesz. Szemben a Z sorozattal, amelyiknél ez visszatérő probléma a fórumok leírásai alapján. Ha markolat nem kell tutira, akkor a Z5 is megfelelő lehet. Első gépnek ennél több pénzt szerintem nem érdemes áldozni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák