Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anaqer

    veterán

    válasz FerNandor #607 üzenetére

    Köpködjedetek meg, ha nem ide való, de én a Fotoptix-szel csak jó tapasztalatokat szereztem, értelmes beszámítási akcióink voltak... obikra levetítve. (heh:) Hogy konkrét váz ügyben kiegyeznék-e az általuk nyújtott garival... egy Z6 II szintjén én talán már nem kockáztatnék ilyen szürkeimportos megoldásokkal.

    Én a helyedben kivárnék még egy kicsit. A Z5 nekem a főleg landscape ügyekre nagyon csecse vétel volt jó két éve (FTZII-vel akciós kitben fél milla a digitcamnél, hát yes please), de azért a FW update után sem az a hiper-szuper-tutkó AF, ami mondjuk rohangáló gyerekeket rendesen lekövetne.

    Aztán persze az is van, hogy egyrészt a mostani Nikon akciónak vége, ráadásul EUR/HUF megint megy egy érdekes irányba... nagyon nehéz tuti tippet adni. Összességében én nem most váltanék, hanem várnék fél-egy évet és utána megnézném, miként alakul a piac.

    And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

  • .mf

    veterán

    válasz FerNandor #607 üzenetére

    Fotoptix? Nem sokat tudok róla, de ez nem egy szürkeimportos egyszemélyes vállalkozás? Ha igen, akkor garid addig van, ameddig cég is...
    220V-nál nemrég volt egy Z6II ha jól emlékszem 520k-ért (már elkelt, de van egy Z5 350k-ért), most valaki hirdet az indexen egyet 280k expóval 475k-ért - szóval most ekörül vannak a használtak, igaz a nyári akció végével valószínűleg visszamennek feljebb az árak.

    FTZ-vel AF-S és AF-P (meg AF-I, de az ritka) obikkal van AF - régi AF-D obikkal nincs.
    AF-S 85 f1.8G jó obi, 110-120k körül ki lehet fogni használtan.

    "Főleg, hogy D750-et néztem kezdetnek"

    Kora ellenére az sem egy rossz választás. Az a szenzor van benne, mint a Z5-ben, ha jól tudom.

    Anaqer: "de azért a FW update után sem az a hiper-szuper-tutkó AF, ami mondjuk rohangáló gyerekeket rendesen lekövetne."

    Egyetértek, ezért mondtam én is inkább a Z6III-t. Kollégám D500-akat használ sportfotóra, azt mondja még a Z6II sem éri el AF-ban; a Z9 még túl drága, úgyhogy maradt a D500-nál. D7200-at nem használtam, de lehet, hogy követő AF-ben hozzá képest egy Z6II nem lenne nagy előrelépés...
    Vagy egy csere D7500-ra: abban a D500 szenzora és AF-rendszere van, és akkor nem kell az obiparkot lecserélni, van 4K is, bár a Z5-höz hasonlóan csak 1.5x croppal.

    Timer: "Én meg ilyen célra a helyében néznék egy Sony-t... Mondom ezt Z6II userként. Nem hinném, hogy olyan baromi nagyot tudna gurítani a Nikon, ha eddig nem sikerült. Ebben a vázban is megfizettették a két darab Expeed procit, de minek? Meg sem próbálják javítani az Af-et, vagy ha ez a javított, akkor kíváncsi vagyok, első genes Z6-tal egyáltalán hogy tudtak fotózni."

    1. A Sonynál sem kolbászból van a kerítés. Volt (van is még) Sonym, próbáltam az újabb vázakat is A7III-ig, de inkább váltottam Z6-ra, majd vettem még egy Z6II-t. Sok dolog volt benne, ami nem tetszett, kezelés, fogás, időjárás-állóság, működés terén. Nem tudom, próbáltad-e már őket, lehet, hogy ott se lennél boldog.
    2. Ha van pár bevált F obija, FTZ-vel tudja tovább használni, nem kell minden újra megvenni.
    3. De, pont nagyot gurított a Nikon a Z9 AF-jével; a befektetői beszámolókban már akkor azt írták, hogy az AF fejlesztések a többi vázba is bekerülnek, és azóta a Z8 is megkapta. A konkurencia új vázaival, mint A7IV, R6II, S5II, ha lépést akarnak tartani, akkor nem is tehetnek mást, mint hogy a Z6III-ba is beletegyék.
    4. Van mindkettő, nem egetrengető a különbség, de észre lehet venni: kicsit rövidebb blackout, kicsit jobb AF, pár extra fícsör.
    5. Első genes Z6-tal is tudtam fotózni, méghozzá sportot (2 szezont, 2x200k kép), és miután kiismertem a fókuszmódjait, és már tudtam, hogy mit és hogyan lőjek, hogy jó legyen, elég magas is volt a jó képek aránya, 1-2% alatt volt a hibaarány.
    F obikkal is használtam sportra: 70-200 f2.8, 24-120 f4G, 50 f1.8G, Tamron 17-35.
    Múlt héten egész sokat fotóztam az 50 f1.8G-vel egy eseményen és fotós szempontból szarul megvilágított (kevés fény, és csak vörös) koncerteken, vaku nélkül este. Lassú volt és néha sokáig ment a zöld AF-lámpa, de amikor azt jelezte, hogy megvan a fókusz, akkor az jó is volt. S-AF, single-point, és természetesen focus priority. Nem tudom, hogy nálad mi lehet a rossz.

    "Szemben a Z sorozattal, amelyiknél ez visszatérő probléma a fórumok leírásai alapján. Ha markolat nem kell tutira, akkor a Z5 is megfelelő lehet. Első gépnek ennél több pénzt szerintem nem érdemes áldozni."

    A fórumokon néha vak vezet világtalant módjára óriási sületlenségeket írnak, vagy olyanok panaszkodnak, akik azt sem tudják, mit tekernek a vázon, mi mire való. Nem azt mondom, hogy a Z6II hibátlan, mert nem az, már akkor kis lemaradásban volt a konkurensektől AF-ben, azóta pedig kijött még egy generáció; de néha amiket olvasok fórumokon, a fejemet fogom.
    Azt pedig írta, hogy D7200-ról vált, tehát nem első gép.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák