Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz emvy #97 üzenetére

    Indult már pár per a facebook ellen azért. Várjuk ki a végét.

    "Szolasszabadsagnak nincs koze ahhoz, hogy egy privat platformon mit lehet mondani."

    Csak éppen történetesen egy olyan platformról beszélünk amit a föld lakosságának legnagyobb hányada napi szinten használ és gyakorlatilag itt történik az információ áramlás 90%-a legalább! Nem lehet már az kifogás, hogy magán cég vagyok, bocsánat, azt csinálok amit akarok. Ez egy vicc. Főleg úgy, hogy a világ pénzét megkeresik.

    "az kene meg, hogy az interneten ne tehessen elerhetove egy platformot anelkul, hogy kepviselete van az orszagban"

    Attól függ mekkora cégről van szó és mi a tevékenység, egy facebook méretű cég esetében indokolt lehetne. Mert ha vitás helyzet támad, nagyon nehéz utolérni őket.

    "valosag: egy olyan orszagban, mint pl. Magyarorszag az allamhatalom 100%-ig elnyomna mindent, ha nem lenne meg szabad az internet -- nem a Facebookot kellene korlatozni, hanem az allami maffiat, de az utobbit sajnos nehez"

    Nyugodtan nézz utána a média összetételnek, hol mennyire független. Magyarország egyáltalán nem áll rossz helyen a nyugathoz képest. Éltem én Németországban, Ausztriában, Svédországban. Ott is érdekesen értelmezik a média és szólásszabadságot.

    A facebook-ot nem Magyarországnak kéne korlátoznia, hanem közös összefogással le kéne fektetni azokat a nemzetközi szabályokat amik normális mederbe terelik a működésüket.
    Egyébként pont nem a korlátozás itt a probléma, pont aza cél, hogy többen mondhassák el a véleményüket. A facbook az aki bizonyos esetekben korlátoz és megfosztja az embereket az információtól!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák