Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    Érdekes, hogy például a facebook-al szemben még nem hallottam Németország hangját, pedig ott is hamar kuss van egy időre, vagy törölnek, kb indoklás nélkül, ha nem férsz bele a ki tudja milyen alapelveikbe.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Hieronymus #23 üzenetére

    Szerintem amúgy pont ez a baj a liberalizmussal is. Félreértelmezték, amikor kitalálták, akkor tényleg az emberkért volt, az emberi jogokért, szabadságért. Ma meg már teljesen másképp működik és nem pozitív értelemben.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz doooo #31 üzenetére

    Hát, hogy ma mit jelent a liberalizmus, azt már nehéz lenne megfogalmazni. Anno figyelembe vette, hogy az ember személyes szabadsága addig tart, amíg azzal másokét nem korlátozza. Ma már ez nem nagyon számít.
    Biztosan vannak dolgok amiket rosszul látok, de azt nem gondolnám, hogy én a teljes tudatlanságban élek így 2022-ben, Te pedig az örök érvényű igazság és tudás birtokosa lennél. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz emelhu #60 üzenetére

    Nehéz feltételezni, amikor rendszerint nem a baloldali, "liberális" hangokat szokták korlátozni a közösségi médiában, főleg választások idején. És arra is számtalan példát láttam a közösségi médiában, hogy a baloldali bármit mocskolódhatott, nem volt következménye, míg a jobbost a legkisebb beszólásokért is eltávolították. És ezt nem azért mondom, mert határozottan egyik vagy másik oldal pártján állnék, csak ezt látom. Azzal semmi baj nem lenne, ha valóban a hazugságokat gyomlálnák ki, csak sajnos nem ez a helyzet, ideológiai alapon megy a diszkrimináció. De ehhez kapcsolódik sok egyéb gond is, ami mind abból fakad, hogy ezek a tech óriás cégek semmilyen szabályt, törvényt nem óhajtanak betartani, azt csinálnak amit akarnak. Itt távolról sem csak a twitterről van szó, facebook, tiktok és társai. A tiktok-on is olyan tartalmak jelenhetnek meg, hogy az ember esze megáll, és néha meg teljesen ártalmatlan tartalmat eltávolítanak, mert nem fér bele az "alapelvekbe". Két dolog számít, a pénz és az ideológia, amiben az adott platform hisz, vagy épp nem hisz semmiben, csak az hozza neki a több pénzt ha azt az ideológiát támogatja.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz emvy #69 üzenetére

    A médiatörvényt. Lehet azzal védekezni, hogy ezek magáncégek, de ugyanakkor amit csinálnak az már közszolgálat, mivel az emberiség jelentős része használja ezeket a platformokat. Iszonyatos mennyiségű pénzeket keresnek, minden országban. A minimum az lenne, hogy tiszteletben tartják az országok választásait és saját döntéseit, nem próbálnak beleavatkozni. Még is megteszik, aztán ha megpróbál valaki fellépni ellenük, semmit nem tud tenni, mert általában nincs is az adott országban kirendeltségük, elérhetetlenek, megfoghatatlanok. Az alapelveik is homályos lózungok, amiket teljesen random alkalmaznak. Annak függvényében, hogy mennyire csípi a szemüket, ideológiai alapon. Emellett olyan tartalmak jelenhetnek meg, amiknek nem lenne szabad. Facebook-on és tiktok-on is megjelenhetnek, állatkinzós, szadista, szexuális tartalmak, szinte korlátozás nélkül. Láttam már olyan megosztásokat, amik nagyon régóta elérhetőek voltak és nagyon nem ott lett volna a helyük egy olyan platformon amit rengeteg gyerek is használ. A tiktok-on korlátozás nélkül mennek az idióta öngyilkosságra buzdítós videók, meg egyéb állatságok, következmények nélkül. Miért van ez? Nem lenne itt az ideje, hogy nemzetközi szinten, összefogással megpróbálják szabályozni ezeket a cégeket? Egy-egy ország semmit nem tud tenni, ha nincs közös fellépés.

    dabadab: Ezek nem légből kapott tények, számtalan példa volt már rá, hazai politikusokat, közszereplőket illetően. De külföldön is ugyan úgy. Teljesen felesleges belemenni ebbe a vitába.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz dabadab #72 üzenetére

    Azért nehéz alátámasztani, mert azok a médiumok és politikusok nem foglalkoztak a kérdéssel, akik a baloldali, liberális oldalon vannak, mivel nem őket éri a diszkrimináció, nekik ezzel nyilván semmi bajuk. Ha jobbos mondja, akkor az úgy is propaganda a balliberális oldalon. Ezért szélmalomharc ez. Ahhoz, hogy ez a kérdés tényleg napirendre kerüljön és legyenek pontos statisztikák, a nyugati politikának is kiegyenlítettnek kéne lennie, de mivel nagyon erős a balliberális túlsúly, így nem foglalkoznak vele.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz emvy #75 üzenetére

    Például a szólásszabadságot! Nyilván a pénz jól jön nekik, meg azért az úgy elég gáz lenne ha feketén fehéren kijelentenék, hogy mondjuk nem jelenhet meg jobboldali tartalom. Ettől még jó párszor töröltek jobbos tartalmat, mondvacsinált okokkal. Meg az oldalak elérhetőségével is megy a maszatolás, főleg választások idején.
    Ma már az információ 99%-ban a közösségi médiában áramlik, persze lehet jönni az M1-el, csak éppen lósz@rt sem számít. Nem onnan informálódnak az emberek. Ettől függetlenül én sem értek egyet azzal, hogy a közszolgálati tv ne legyen az. Bár hozzáteszem, ez mindig is így működött, hogy az adott politikai vezetés szája íze szerint beszéltek. Abban sem lennék biztos, hogy az ellenzékieket nem hívtak a köztv-be. Mert állításuk szerint 2018-2022 között 1354 alkalommal hívtak ellenzéki politikust, ebből 1310-szer vissza lett utasítva mindenféle okokra hivatkozva.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz dabadab #78 üzenetére

    Hajmeresztően hülye, hamis állítások mindkét oldalról jöttek. Ennek ellenére nem láttam olyan esetet amikor balliberális oldalról lett volna szankcionálás közösségi platformon. Persze ettől még nem biztos, hogy ilyen nem történt, de nem nagyon hallani arról az oldalról tiltakozó hangokat, ellenben a jobboldallal, ahonnan már sokan felszólaltak ez ellen. Azért ezt is nehéz nem észre venni.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz emvy #86 üzenetére

    Pont ez a probléma, hogy kihasználják a jogi kiskapukat. Ha úgy tekintünk rá, hogy közszolgálatot is végez, márpedig végez, akkor igen is sérti a szólásszabadságot. Én azt értem, hogy ez miért nem jelent problémát az egyik oldalon, de ettől még nem korrekt. Én úgy gondolom, hogy a közösségi platformokat birtokló óriás cégekre jobban oda kéne figyelni, az lenne a minimum, hogy az adott ország média törvényeit betartsa és legyen az adott országban képviselete! Ameddig ez nem valósul meg, ezek a cégek simán be tudnak avatkozni bármely ország beügyeibe, választásaiba. Ez pedig nagyon nincs jól. Simán meg lehetne valósítani, itt csak a politikai szándék hiányzik.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz emvy #97 üzenetére

    Indult már pár per a facebook ellen azért. Várjuk ki a végét.

    "Szolasszabadsagnak nincs koze ahhoz, hogy egy privat platformon mit lehet mondani."

    Csak éppen történetesen egy olyan platformról beszélünk amit a föld lakosságának legnagyobb hányada napi szinten használ és gyakorlatilag itt történik az információ áramlás 90%-a legalább! Nem lehet már az kifogás, hogy magán cég vagyok, bocsánat, azt csinálok amit akarok. Ez egy vicc. Főleg úgy, hogy a világ pénzét megkeresik.

    "az kene meg, hogy az interneten ne tehessen elerhetove egy platformot anelkul, hogy kepviselete van az orszagban"

    Attól függ mekkora cégről van szó és mi a tevékenység, egy facebook méretű cég esetében indokolt lehetne. Mert ha vitás helyzet támad, nagyon nehéz utolérni őket.

    "valosag: egy olyan orszagban, mint pl. Magyarorszag az allamhatalom 100%-ig elnyomna mindent, ha nem lenne meg szabad az internet -- nem a Facebookot kellene korlatozni, hanem az allami maffiat, de az utobbit sajnos nehez"

    Nyugodtan nézz utána a média összetételnek, hol mennyire független. Magyarország egyáltalán nem áll rossz helyen a nyugathoz képest. Éltem én Németországban, Ausztriában, Svédországban. Ott is érdekesen értelmezik a média és szólásszabadságot.

    A facebook-ot nem Magyarországnak kéne korlátoznia, hanem közös összefogással le kéne fektetni azokat a nemzetközi szabályokat amik normális mederbe terelik a működésüket.
    Egyébként pont nem a korlátozás itt a probléma, pont aza cél, hogy többen mondhassák el a véleményüket. A facbook az aki bizonyos esetekben korlátoz és megfosztja az embereket az információtól!

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz dabadab #99 üzenetére

    Nem meggyőzni akarlak, leírtam a véleményem és a tapasztalatom. Semmit nem számít, hogy mit veszel komolyan és mit nem. Balliberális oldal támogatójaként nyilván minden propaganda a Te olvasatodban amit a balliberális oldal ellen hoznak fel. Magyarországon még lehet véleményt mondani bárkinek, ugyan ezt nyugaton már óvatosan kell. Tudom, hiszen éltem ott, tapasztaltam nap mint nap. Ezek után én mosolygok azokon akik diktatúrát kiáltanak itt nálunk.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz dabadab #106 üzenetére

    Nézőpont kérdése, hogy ki csinál magából bohócot. Én nem akartalak ilyen jelzőkkel illetni, próbáltam finoman fogalmazni a témát illetően. Sajnos ezek a politikai beszélgetések mindig oda futnak ki, hogy aki nem pont ugyan azt gondolja mint a balliberális oldal az egy bohóc, birka, idióta, stb stb. Mintha azon az oldalon nem lenne számos mocskos, büdös ügy, ami valahogy nem akad fent nálatok a rostán. Ami a facebook-ot illeti, te sem tudod semmivel sem alátámasztani a te álláspontod, miszerint a facebook nem diszkriminál, csak annyit mondasz, hogy nem diszkriminál. Miközben számos jobboldali embert igen. Siránkozni pedig ti siránkoztok amióta Elon Musk megvette a twittert. Mert most nem az a szólásszabadság amit megengedtek, jóváhagytok, hanem bárki hozzászólhat. És ez nem igazán tetszik a nagyon elfogadó, nagyon demokrata, mainstream nyugati balliberális oldalnak. Ezért megy a hiszti. Ami a médiát illeti, Magyarországon a legolvasottabb, legnézettebb médiumok mind kormánykritikusak. Itt is az zavar titeket, hogy most már nagyjából kiegyenlített a helyzet a médiumok számát illetően ami kormánypárti és kormánykritikus. 2010 előtt pont nem ez volt a helyzet, na akkor valóban kuss volt az ellenzéknek! De azt állítani, hogy itt az ellenzéki hangok el vannak nyomva, szánalmas. Bárki elmondhat bármit. Ami a köztévét illeti, ott sem igazán egyértelmű, mert állításuk szerint több mint 1300 alkalommal hívták az ellenzékieket, csak b@sznak elmenni, hogy lehessen azt mondani, nem hívják szegényeket. Több évet éltem nyugaton, azokról a témákról, amikről itt bátran lehet beszélgetni, ott kuss van, féltik a munkahelyüket, vagy, hogy nem felelnek meg a fősodratú "liberális" elvárásnak. Ezek tények, ott voltam láttam, tapasztaltam! A médiájuk is egy vicc, az megy le amit jóváhagynak, ellenzékieknek kuss. Svédországról meg jobb nem is beszélni, inkább bele sem megyek. És mondom ezt az egészet úgy, hogy bőven van kritikám a kormánnyal szemben is, nem érzem magam egy fanatikus kormánypárti embernek, még ha egyből arra a polcra is helyeztek, amint kritika éri a balliberális politikai oldalatokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz dabadab #110 üzenetére

    Tény, hogy 22–ben a TV2 feljött, de előtte meg az RTL klub vezetett.
    [link]

    Internetes portálok közt, 24.hu, Index, Origo versengenek.
    Ahol általában a 24.hu vagy az Index nyer
    [link]

    Én nem azt mondtam, hogy feltétlenül igaz amit az M1 állít, de annak fényében amit már a hazai ellenzék össze hazudozott, azért elgondolkodtató.

    Ha nem a balliberális oldalon állsz akkor hol? Jobb oldal van meg balliberális. Illetve szélső jobb.

    Én nem azt mondom, hogy feltétlenül a jó oldalon állok, de az biztos, hogy amit a nyugati balliberális oldal hosszú évek óta művel, az sem igazán tetszik. Mindemellett a kormánypárttal sem mindig értek egyet, de van amiben igen.

    Egyébként meg nem én beszéltem veled minősíthetetlen, szemtelen stílusban, hanem te velem. Ezen is el lehet gondolkodni, hogy miért olyan a közbeszéd ma Magyarországon amilyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz emvy #113 üzenetére

    Azért a lista elég hosszú. Legrosszabb esetben is kiegyenlített a média helyzet. Tény, hogy feljött az utóbbi években a jobboldal, de régebben abszolút balos túlsúly volt. Szerintem ezen vitatkozni fing szeletelés, semmi más. Hol egyik hol másik nyer. Elnyomva egyik sincs.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Tapsi #115 üzenetére

    Ebben igazad van. És amúgy ez lenne a normális. És abban is igazad van, hogy manapság ez kevésbé divat. De hangoztatni azért sokan szeretik, hogy függetlenek, miközben a legkevésbé sem azok.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Tapsi #117 üzenetére

    Szerintem a lényeg ma már az online tér.

    Mondjuk az ársapka tényleg egy baromság volt, azt én sem értettem, hogy minek. Ráadásul vastagon benne van a többi termék árában. Sőt, a kereskedőket sem kell félteni. Nyilván úgy voltak vele, ársapka kell, nem baj, majd behozom máshol.

    Ez egy összetett kérdés, mert azért a nyugati politika sem éppen kedvezett az áraknak az elmúlt egy éven, de az is igaz, hogy a kormányunk is csinált baromságokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Tapsi #119 üzenetére

    Biztosan részben igaz, de mint minden politikai kérdésben általában középen van az igazság. Azért ma már sok nyugdíjas internetezik, meg gondolom az RTL híradót is elég sokan nézik a TV-ben. Szóval ez, hogy az ellenzék nem tudja a vidéki nyugdíjasokat elérni, talán túlzás, de biztosan van akit nem, ez is igaz.
    Egyébként az a baj, hogy az mszp-szdsz is pont ugyan ezt csinálta amikor hatalmon volt, csak akkor az ő szájuk íze szerint beszéltek a köztévében, meg az újságokban. És most is ezt csinálnák ha ők kerülnének vezető pozícióba. Ott van például a Baranyi Krisztina Ferencvárosban, a helyi lap másról sem szól mint az ő fényezéséről és mielőtt kimegy az újság, ellenőriz mindent. Gyakorlatilag egy helyi propaganda lap, csak a másik oldalon. Itt semmi különbség nem lenne ebből a szempontból a másik oldal vezetésével se. Egyébként ez nekem sem tetszik, egyik oldalon se. Én sem nézek M1-et, mert rohadtul nem érdekel, hogy nagy egyetértésben és baráti hangulatban elnevetgélnek, szívesebben megnézek egy politikai műsort a Hírtv-n vagy az ATV-n, ahol mindkét oldalról van vélemény. Persze ott sem minden műsor ilyen, de legalább van ilyen is. Bár hozzáteszem, el tudom képzelni, hogy hívtak azért ellenzékit az M1-be (valószínűleg nem olyan mennyiségben mint állítják), csak nem ment el, mert esetleg a téma olyan volt, amiből nehezen jött volna ki jól, vagy nem merte élőben. Egy ellenzéki politikus szavahihetőségéért sem tenném azért tűzbe a kezem, adtak rá okot bőven.
    Mondok még egy példát, itt helyben Törökbálinton, ahol lakom. Választások előtt állandóan dobáltak be a postaládámba politikai kiadványokat, pedig itt Fideszes a vezetés, de azért a momentum és egyéb ellenzéki pártok is képviseltetik magukat. És aktívak voltak, a választások előtt, a kiadványuk címében benne volt nagy betűkkel, hogy Politikailag FÜGGETLEN, aztán kinyitom és az első oldalon ott van Orbán karikatúrába, kismalacnak rajzolva Putyin csecsén. :D Ennyit a függetlenségükről.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz prabhu #122 üzenetére

    Persze, hogy zavarja őket Elon Musk, mivel most nem a bidé féle csapat kézi vezérli a twittert, nem az történik amit szeretnének, és ez innentől már nem is demokratikus, meg nincs szólásszabadság, legalább is szerintük.
    Teljesen értelmetlen bármilyen érv, aki fanatikusan hisz a nyugati, balliberális politika felsőbbrendűségében és megkérdőjelezhetetlenségében, annak nem számít, mivel nem őket korlátozzák a közösségi médiában. Pedig kilóg a lóláb. Hazai szinten maradva érdekes módon egy darab ellenzéki politikust nem töröltek vagy korlátoztak a facebook-on. Miközben a Toroczkai oldalát mindenféle indoklás nélkül törölték, ezért is pereskedik a facebook-al. (De korlátozták már a Hírtv-t, meg időnként 90 százalékkal is korlátozták a jobboldali tartalmak elérhetőségét. Az persze nem baj.) Nyilván ráfogták, hogy szélső jobbos, azért, de ez is megbukik ott, hogy a komplett Jobbik meg mégsem az, mikor tele vannak antiszemita ügyekkel. De azok a nácik a jó nácik, mert beálltak az ellenzéki, balliberális oldalra, így nem is éri őket diszkrimináció.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz dabadab #125 üzenetére

    Igen, persze, az ne zavarjon, hogy akik ma demokratának hívják magukat, azok voltak anno a legnagyobb szovjet barátok, propagandisták. :DDD Feribácsi is gyorsan elfelejtette, hogy kormányzása idején úgy nézett putyin bácsira mint egy hősszerelmes, tele a google a nyálas képeikkel.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz emvy #127 üzenetére

    Ahhoz épp elég idős vagyok (80-as), hogy legyen egy véleményem a politikai helyzetről. Bocsánat, hogy nem esek hasra a nagy nyugati felsőbbrendűségetektől. :) Ugyanakkor nem gondolnám, hogy ebből egyenesen következik az, hogy orosz/szovjet propagandista lennék.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz dabadab #129 üzenetére

    Az azért túlzás lenne, hogy rajongok a Mihazánkért, mert vannak bennem kételyek velük kapcsolatban. Leginkább 3 dologgal kapcsolatban, az egyik, hogy volt jobbikosok, bennük már azért megingott a bizalom, mert amit a Vonáék csináltak, az szerintem a magyar politikai élet egyik legnagyobb szélhámossága volt és tény, hogy a legtöbb mihazánkos is ott állt akkor Vona mellett. A másik, hogy 2018-ban együtt tüntettek gyurcsányékkal a "demokráciáért", és a harmadik dolog, hogy a Mihazánk 99%-ban egyet jelentene az unióból való kilépéssel vagy akár kirúgással, ami nem biztos, hogy egy jó dolog lenne, még ha sokszor az is az érzésem, hogy amerre az unió jelenleg megy az nem annyira követendő példa. Viszont az is igaz, hogy vannak dolgok amiben egyetértek a Toroczkaival, leginkább migránskérdésben, de az Orosz-Ukrán háború és gazdasági kérdések kapcsán is szokott mondani érdekes dolgokat. Illetve lmbtq kérdésben is tulajdonképpen egyetértenék velük, de talán ennyire nem lennék szigorú, én ennél elfogadóbb, liberálisabb vagyok mint ők, hozzátéve persze, hogy alapvetően problémának tartom az lmbtq ilyen erős, erőszakos nyomulását. Főleg a gyermekek irányába.

    Ahhoz képest, hogy szerinted a jobbik eldöntötte, hogy nem lesz karlengetés, azért maradtak ott nácik szép számmal utána is. Gyöngyösi Márton, jelenleg is a Jobbik elnöke, Bíró László, Sneider Tamás. Vagy el kéne hinnem, hogy a náci egyszer csak gondol egyet és liberális lesz? Pont ez a problémám velük, ez egy rossz vicc.
    Ha már fizetési listák, annak is érdemes lenne utána nézni, hogy a nagy filantróp, gyuribácsi fizetési listáján hány hazai és EP politikus van rajta. A soros féle ngo-kal azért nem kevés ellenzéki politikus kapcsolatba hozható. A mihazánkat mint orosz fizetési listán lévő pártot emlegetni, finoman szólva is propaganda szagú, de azt el tudom képzelni, hogy a jobbik kapott onnan pénzt, róluk kb bármit el tudok képzelni.

    Hieronymus
    Ezt az Orbán soros pénzén tanult ostobaságot akárhányszor leírjátok, mindig megmosolygom. Ha van igazán balliberális propaganda, akkor ez az. Mindössze 5 hónapot volt Oxfordban Soros ösztöndíjjal, de azt félbe is hagyta a választások miatt. A tanulmányai 99%-hoz semmi köze nem volt Sorosnak. Ráadásul ez több mint 30 éve volt. Azért ez baromi sok idő a politikában is, meg úgy élettapasztalatban is. Azt akarod mondani, hogy Te 30 évvel ez előtt is pont ugyan azt gondoltad mint ma, semmi olyan tapasztalatod nem volt ennyi idő alatt, ami megváltoztatta politikusokkal, vagy bárkivel, bármivel kapcsolatban a véleményed? Nyilván ez nem igaz, nagyjából senkire nem igaz. Az, hogy 89-ben mi volt Sorosról a vélemény, az egy dolog, azt akkor senki nem tudta még, hogy 20-30 év távlatában miket fog művelni. Nyilván nem véletlen van a sok fellépés a Soros szervezeteivel szemben, nem csak Magyarországon, hanem számos másik országban is. Izraelben sem nagyon szívlelik az öreg filantrópot, mert nagyon kártékonynak tartják a szervezetit, amikkel aktívan beavatkozik más országok belügyeibe.

    Én azzal egyetértek, hogy a Putyin féle Oroszország finoman szólva sem a szabad demokrácia mintája. És azzal is egyetértek, hogy a nyugatnak ettől a mintától távol kell maradnia. Én sem szeretném ha Magyarország ebbe az irányba menne. Ugyanakkor azt is látni kell, hogy ellenzéki, nyugati politikusok hogyan álltak Putyin-hoz üzleti szinten és hogyan álltak Orbánék. Mert ebben olyan különösebb különbség nem volt, rengeteg olaj, gáz, illetve nukleáris fűtőelemet vett Oroszországtól az egész nyugat, még az Orosz-Ukrán háború kibontakozása után is bőven. Attól mert nem értünk egyet egy ország politikájával, még köthetünk velük üzleteket, ettől még nem kell feltétlenül meghonosodnia az orosz politikának az adott országban. Európa nem nagyon ugrálhat, mert kiszolgáltatott energiaügyileg. Nem tartom igazságosnak ezt a szintű Orbán Putyin pincsi és a seggéből húzzák ki meg stb hozzáállást. Főleg annak fényben nem, hogy a nyugatiak is nagyon sokáig jó viszonyt ápoltak Putyinnal és rengeteg üzletet kötöttek. De valahogy az soha nem volt baj.
    Ez nem volt baj:
    [kép]
    Meg gondolom ez sem:
    [kép]
    [kép]

    Abszolút helytelennek gondolom azt, hogy Európa megtagadja az Orosz energia hordozók behozatalát és a drágulás brutális költségét a népre zúdítja. Nem gondolom ettől Orbánt orosz propagandistának, hogy ezt nem igazán szeretnék.
    A nyugati elvet értem, mert ők Oroszországba is balliberális, Zelenszkijhez hasonló vezetőt szeretnének, és ezért bármire képesek, csak nem biztos, hogy ez nekünk hosszútávon megéri.

    Köszönöm, hogy belinkelted ezeket a régi Orbán beszédeket, rég láttam őket és tényleg érdemes megnézni, mi hogyan változott azóta.
    Mind ettől függetlenül azt sem gondolom, hogy Orbán és a Fidesz a legjobb dolog lenne ami történhetett Magyarországgal, számos dologban nem értek velük egyet, de a jelenlegi felhozatalból sajnos még mindig nem tudok jobbat. Pedig jó lenne ha lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Noukoum #132 üzenetére

    Akkor költözz Romániába!

    Ha nem haragszol nem veszem magamra a balf@szozást egy ekkora kreténtől. :D

Új hozzászólás Aktív témák