Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz dabadab #129 üzenetére

    Az azért túlzás lenne, hogy rajongok a Mihazánkért, mert vannak bennem kételyek velük kapcsolatban. Leginkább 3 dologgal kapcsolatban, az egyik, hogy volt jobbikosok, bennük már azért megingott a bizalom, mert amit a Vonáék csináltak, az szerintem a magyar politikai élet egyik legnagyobb szélhámossága volt és tény, hogy a legtöbb mihazánkos is ott állt akkor Vona mellett. A másik, hogy 2018-ban együtt tüntettek gyurcsányékkal a "demokráciáért", és a harmadik dolog, hogy a Mihazánk 99%-ban egyet jelentene az unióból való kilépéssel vagy akár kirúgással, ami nem biztos, hogy egy jó dolog lenne, még ha sokszor az is az érzésem, hogy amerre az unió jelenleg megy az nem annyira követendő példa. Viszont az is igaz, hogy vannak dolgok amiben egyetértek a Toroczkaival, leginkább migránskérdésben, de az Orosz-Ukrán háború és gazdasági kérdések kapcsán is szokott mondani érdekes dolgokat. Illetve lmbtq kérdésben is tulajdonképpen egyetértenék velük, de talán ennyire nem lennék szigorú, én ennél elfogadóbb, liberálisabb vagyok mint ők, hozzátéve persze, hogy alapvetően problémának tartom az lmbtq ilyen erős, erőszakos nyomulását. Főleg a gyermekek irányába.

    Ahhoz képest, hogy szerinted a jobbik eldöntötte, hogy nem lesz karlengetés, azért maradtak ott nácik szép számmal utána is. Gyöngyösi Márton, jelenleg is a Jobbik elnöke, Bíró László, Sneider Tamás. Vagy el kéne hinnem, hogy a náci egyszer csak gondol egyet és liberális lesz? Pont ez a problémám velük, ez egy rossz vicc.
    Ha már fizetési listák, annak is érdemes lenne utána nézni, hogy a nagy filantróp, gyuribácsi fizetési listáján hány hazai és EP politikus van rajta. A soros féle ngo-kal azért nem kevés ellenzéki politikus kapcsolatba hozható. A mihazánkat mint orosz fizetési listán lévő pártot emlegetni, finoman szólva is propaganda szagú, de azt el tudom képzelni, hogy a jobbik kapott onnan pénzt, róluk kb bármit el tudok képzelni.

    Hieronymus
    Ezt az Orbán soros pénzén tanult ostobaságot akárhányszor leírjátok, mindig megmosolygom. Ha van igazán balliberális propaganda, akkor ez az. Mindössze 5 hónapot volt Oxfordban Soros ösztöndíjjal, de azt félbe is hagyta a választások miatt. A tanulmányai 99%-hoz semmi köze nem volt Sorosnak. Ráadásul ez több mint 30 éve volt. Azért ez baromi sok idő a politikában is, meg úgy élettapasztalatban is. Azt akarod mondani, hogy Te 30 évvel ez előtt is pont ugyan azt gondoltad mint ma, semmi olyan tapasztalatod nem volt ennyi idő alatt, ami megváltoztatta politikusokkal, vagy bárkivel, bármivel kapcsolatban a véleményed? Nyilván ez nem igaz, nagyjából senkire nem igaz. Az, hogy 89-ben mi volt Sorosról a vélemény, az egy dolog, azt akkor senki nem tudta még, hogy 20-30 év távlatában miket fog művelni. Nyilván nem véletlen van a sok fellépés a Soros szervezeteivel szemben, nem csak Magyarországon, hanem számos másik országban is. Izraelben sem nagyon szívlelik az öreg filantrópot, mert nagyon kártékonynak tartják a szervezetit, amikkel aktívan beavatkozik más országok belügyeibe.

    Én azzal egyetértek, hogy a Putyin féle Oroszország finoman szólva sem a szabad demokrácia mintája. És azzal is egyetértek, hogy a nyugatnak ettől a mintától távol kell maradnia. Én sem szeretném ha Magyarország ebbe az irányba menne. Ugyanakkor azt is látni kell, hogy ellenzéki, nyugati politikusok hogyan álltak Putyin-hoz üzleti szinten és hogyan álltak Orbánék. Mert ebben olyan különösebb különbség nem volt, rengeteg olaj, gáz, illetve nukleáris fűtőelemet vett Oroszországtól az egész nyugat, még az Orosz-Ukrán háború kibontakozása után is bőven. Attól mert nem értünk egyet egy ország politikájával, még köthetünk velük üzleteket, ettől még nem kell feltétlenül meghonosodnia az orosz politikának az adott országban. Európa nem nagyon ugrálhat, mert kiszolgáltatott energiaügyileg. Nem tartom igazságosnak ezt a szintű Orbán Putyin pincsi és a seggéből húzzák ki meg stb hozzáállást. Főleg annak fényben nem, hogy a nyugatiak is nagyon sokáig jó viszonyt ápoltak Putyinnal és rengeteg üzletet kötöttek. De valahogy az soha nem volt baj.
    Ez nem volt baj:
    [kép]
    Meg gondolom ez sem:
    [kép]
    [kép]

    Abszolút helytelennek gondolom azt, hogy Európa megtagadja az Orosz energia hordozók behozatalát és a drágulás brutális költségét a népre zúdítja. Nem gondolom ettől Orbánt orosz propagandistának, hogy ezt nem igazán szeretnék.
    A nyugati elvet értem, mert ők Oroszországba is balliberális, Zelenszkijhez hasonló vezetőt szeretnének, és ezért bármire képesek, csak nem biztos, hogy ez nekünk hosszútávon megéri.

    Köszönöm, hogy belinkelted ezeket a régi Orbán beszédeket, rég láttam őket és tényleg érdemes megnézni, mi hogyan változott azóta.
    Mind ettől függetlenül azt sem gondolom, hogy Orbán és a Fidesz a legjobb dolog lenne ami történhetett Magyarországgal, számos dologban nem értek velük egyet, de a jelenlegi felhozatalból sajnos még mindig nem tudok jobbat. Pedig jó lenne ha lenne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák