Új hozzászólás Aktív témák

  • raszputyin

    senior tag

    Üdv!
    Soha nem találkoztam még ilyen különös problémával...

    alaplap: Abit KR7A133
    proc.: Sempron 2200+, 1800/133
    ram: PQI 256/266
    AGP-s nVidia geforce2 vid.kártyám megtért az örök vadászmezőkre, ezért egy régi PCI-os S3-mal helyettesítettem.
    A gép néha hajlandó gond nélkül bebootolni Linuxba, és kifogástalanul teljesít -- most is innen írok. Máskor kijönnek a Grub üzenetei, aztán elsötétül a kép, és percekig várhatok, semmi nem történik. Nem fagy le: Ctrl-Alt-Del újraindítja, sőt mégis nekiveselkedik a bootnak, ha az ember jó sok random billentyűt leüt vakon -- viszont furcsamód a képernyő képe változatos módon eltorzul ettől, ami reboot után is megmarad, csak a képernyő ki- és bekapcsolása segít.
    Ami még mulatságosabb: ha az ilyen megakadásnál hozzá nem nyúlok semmihez, csak kikapcsolom a képernyőt, elindul a boot! Semmi kétség, annyira csodálkoztam, hogy kipróbáltam párszor ;-) Vlsz nem valami beállításfüggő dolog van a háttérben, mert a SuSE (9.2) és a Debián (sarge) ugyanezt a tünetegyüttest produkálta, sőt CD-ről töltve, kihúzott wincsi mellett is ez történt. Mindjárt kipróbálom Windóz install CD-vel is.
    Proc. és memória jó, alaplap talán jó, talán nem. Van egy másik egyforma -- még régebbi -- vid.kártyám, azzal is reprodukálja a jelenségkört. Több PCI foglalatot is néztem. A jó gépből nem merem áthozni a Radeont, hogy ellenőrizzem, hogy a kártya a ludas -- nehogy megölje azt is a ''gyilkos AGP foglalat'' :-S
    Arra gyanakodtam, hogy esetleg sok a 33MHz-es PCI órajel szegény S3-nak. 25-re levéve (vagyis hát az összes órajelet 25%-kal csillapítva) tényleg gyakrabban indult rendesen, de korántse mindig.
    Bármi ötletetek van? Hogy tudnám ellenőrizni, hogy mi a szr? (van választék... kártya? alaplap? tápegység? sajna egy leleményes user a <vlsz. a geforce okozta> fagyástól annyira feldühödött, hogy önbíráskodva és a reset gombot nem ismerve laza mozdulattal kihúzta a gépből a tápkábelt... van tehát bőven ok a halmozott hibajelenségekre :( )
    Help pls... bármi ötlet?

Új hozzászólás Aktív témák