Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VaZso

    senior tag

    válasz molnartibor #58843 üzenetére

    Nem hinném, hogy szimplán átmatricázott TIGO lenne:
    - Elsősorban azért, mert a TIGO vezeték nélküli kommunikációt használ, emez meg állítólag a napelem/tápvezetékeken kommunikál (bár nem tudom, az -A változat mit kommunikál, ha nem kommunikál - kicsit inkonzisztens a leírása)
    - A Deye MPPT-nek állítja a modult, tudomásom szerint a TIGO ilyet nem állít magáról
    - Deye esetében a maximális bemenő áram mellett (15A) megjelenik egy maximális kimenő áram is (17A) mint paraméter.
    - Maximális feszültségük egyezik, de a minimális feszültség Deye esetén 12V, TIGO esetén 16V

    Egyéb paraméterek valóban kísértetiesen hasonlítanak.

    Valószínűleg valóban a TIGO inspirálta őket, de azt valószínűsítem, hogy annál szerettek volna valami jobbat alkotni, de túlságosan nem fejtették még ki, mi is ez valójában.

    Ill. nem tudom, korábbi invertereikkel készültek-e arra, hogy a napelem-vezetéken kellene kommunikálniuk, de, ha igen, valószínűsítem, azt még szoftveresen is le kell fejleszteniük ( ...és valahol a Modbus regiszterekben is illene ez megjelenjen, és ilyesmi nem rémlik az eddigi leírásban, amit láttam).

    Úgy emlékszem, valahol írtak egy esetleges kommunikációs modulról is, nem kizárt, hogy ebben a formában akár más gyártókkal is használható lehetne...

Új hozzászólás Aktív témák