Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz __Zs__ #5193 üzenetére

    Megjegyzem, lehet hogy rosszabbul jarsz az MFB eroltetesevel, ha raadasul me'g trukkozni is kell. Minden ceg ratesz az MFB finanszirozas eseten, nem en irtam (bar ugyanez a tapasztalatom) 10-15%-ot. Es ebbe nem mindig ertendo bele az energetikai tanusitvany meg valamit emlegettek az mfb-nel mint "majdnem elhanyagolhato" koltseget. De 2M-nal a 10% extra 0% hitelbol 3 evre majdnem annyi havidij, mint a 8% szemelyi kolcson a 3 evre (ha hosszabb a futamido akkor azert nyilik az ollo az ingyenhitel javara). Persze ez akkor megy, ha olcso szemelyi hitelre jogosult vagy (jan.1. utan is), en a jovedelmem miatt tavaly eleve 8% alattit kaptam, de lattam itt mar meglepoen magas szamokat is.

  • kardkovacsi

    senior tag

    válasz __Zs__ #5193 üzenetére

    Olyan 10%-os veszteséggel érdemes számolni bár csak tökéletes déli tetővel jön ki az 1250. Szóval kicsit felül van az becsülve. Amúgy mindenki ezt csinálja. Ha felmegyek valamelyik oldalra majd beírom a villanyszámlát kihozza, hogy 4-ös rendszer kell. Ha meg kiszámolom a saját tetőmre ami nem ideális (25 fokos dőlés és átlag 45 fokkal tér el déltől) akkor meg majdnem 6 :)
    Én abban bíznék amit én számolok és nem abban amit az eladó mond.

  • b.

    félisten

    válasz __Zs__ #5193 üzenetére

    szia!
    1, Igen e lehet sőt azt valamivel túllépheted. nekem is azért 8900 a minimum hozam mert kwp szerint 8,5 de a hozama természetesen legrosszabb esetben is ennél több, 8900 körüli és ezt írták be.tehát igazából te is a a 6050 kWh hoz kérj napelemet az úgy is többlethozamot hoz. Fontos hogy a jelenlegi, kiinduló áramfogyasztást nézik és a mostani kiinduló fogyasztókat veszik figyelembe, azt írja be az energetikus is a kiinduló állapotban. tehát hogy mit szeretnél a jövőben azt nem tudod az MFB pályázatba beletenni, kiéve ha olyan dolgot teszel be ami ebben GINOP verzióban támogatott, pl hőszivattyú vagy Nobo panel.

    2, pár forint nem probléma,de a pályázatban és a közjegyzői okiratban rögzítve van ,hogy haszonszerzési indítékkal nem használható fel a pályázat, büntetőjogi feltelőséget kell vállalnod rá. Ezt bármikor ellenőrizhetik. ( most hogy fogják e más kérdés)természetesen én azt gondolom ha éves elszámolásnál kijön mondjuk 5 ezer forint plusz azért nem fognak meghurcolni,de jobb a békesség inkább fogyaszd le ,fűtsd el, mert amúgy is töredék áron veszi meg tőled az EOn, akkor már egy klímával 4 -es hatásfokkal eldurrantod ősszel és sokkal jobban jártál plusz nem merül fel a gyanú sem.

    3, Az energetikus meg fogja ezt neked határozni és kWp értékben ehhez kérd az a ajánlatokat. A túltermeléssel ne foglalkozz, a natív rendszer nullás eltéréssel tudja neked kihozni amire szükséged van.-( ezért írtam feljebb hogy akitől kapod az ajánlatot ott néz rá a minimum és a maximum középértékére, ha az 6050 + 10 % alatt van vagy annyi, akkor az jó) de szerintem aki nem jön ki felmérni nálad azt ejtsd ki, mert mint írták felettem, azért lehetnek az elméleti és gyakorlati dolgok között jelentős felmérések, lásd az én első ajánlatom egy másik Pécsi cégtől, akik kijövetel nélkül hasra ütöttek és 10 kW rendszert akartak rám tenni mindképpen . ( A TE kijött és azt mondta hogy annyira ideális a dőlésszög és a fekvés hogy abból kb 30 % túltermelésem lett volna )
    Ahhoz próbáld magad tartani, mert ő készíti a záróenergetikait is. Egyeztess vele mekkora rendszerről van szó, a túltermelés kalkulációjával már ne foglalkozz, az nem a te felelősséged, ha a pályázatot az energetikai felmérés alapján befogadják, mert nincs két egyforma év hozamban.
    Az invertert nyugiodtan felülméretezheted egy későbbi bővítés miatt. nekem is 8,5 kWp rendszerre 10 -es inverter került fel ami tulajdonképpen akár 20 % kal is túlterhelhető, azaz bőven van bővítési lehetőségem később, ha ez kevés lenne, majd 50 %, inverter csere nélkül. Neked is ezt javaslom, hogy kicsit nagyobb invertert rakass bele a rendszerbe, még ha kicsit többe is kerül ,ez nem probléma a pályázatban, csak neked a havi törlesztőben. ( nekem kb havi 1200 ft hogy nagyobb az inverter ).

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák