Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    Topikgazda

    válasz rento #1055 üzenetére

    Szia,

    az összefoglalót meg fogom csinálni, lassan már egy éve meg szeretném, csak épp félmunkát nem szeretnék csinálni, teljesen létrehozni pedig akkora falat, hogy csak húzom-halasztom folyton... :(((

    Ami a Te rendszeredet illeti, nem lesz vele gond! Az elképzelésed jó a fogyasztásodhoz, és amúgy is érződik, hogy visszaolvastál, és nem vakon írogatsz! :R
    Ilyen tetőre a polikristályos már előnyösebb, de mivel a telepítők 95%-a azt használ, ezzel kár is foglalkozni. Árnyékoló tényező (fa, villanyoszlop, kutyaól, telefonzsinór, villamos bekötés, villámhárító, stb.) ha nincs, akkor csak a napelemek feszültségére kell figyelni, hogy illeszkedjen az inverterhez (vagy fordítva: az inverter illeszkedjen a napelemhez). Ha van árnyék, akkor is van több lehetőség.

    Fontos kérdés még az inverter helyének megválasztása is. Ezen már gondolkodtál?

    Külön márkát nem szoktam inverterhez kiemelni, mert tényleg ahány rendszer, annyi megoldás. Nagyon sok Growattos rendszert raktam össze még a hőskorban (2012 után), és mind működik még, de egy ideje már szinte csak Fronius, vagy Huawei rendszereket csináltam.
    Az igazán kerülendő cEHE inverter-gyártó már évekkel ezelőtt bezárt, és szerencsére már raktáron maradt cEHE invertert sem láttam 1 éve.

    Ha lesz konkrét kérdésed, tedd fel bátran, szerencsére már többen is vagyunk a topikban, akik azért láttak már ilyet, sőt, van itt aki az AC oldallal nálamnál is jobban képben van! ;)

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák